Výlety s dětmiKraj → → Hotel pro děti – hlavně aby byl Baby Friendly

Hotel pro děti – hlavně aby byl Baby Friendly

Hotel pro děti

Až teprve v posledních letech se trend v ubytování začal konečně obracet na rodiny jako celky a vyšel vstříc také dětem. Do té doby byl dětský cestovatel velmi nedoceněn a často bylo jeho ubytování považováno spíše za komplikaci. To se teď ale změní.
Hoteliéři pochopili, že v malých neposedných rošťácích je velký obchodní potenciál a tak se začínají objevovat známky pokroku do té doby nevídané – certifikáty Baby Friendly. Samozřejmě netvrdím, že jen hotely certifikované Baby Friendly se dokážou o vaše děti pořádně postarat, i menší ubytovací zařízení se snaží, ale vypadá to, že přijde nový proud v politice rodinného ubytování a odstartují to především velké ubytovací společnosti a sítě hotelů.
Certifikát Baby Friendly se zabývá především čtyřmi oblastmi: vybavením hotelu, restaurace, bazénu a samozřejmě vybavením pokoje. V kostce jde o to, aby byl do hotelu snadný přístup, aby disponoval vybaveným dětským koutkem s možností hlídání dětí za úplatu, aby bylo možné na recepci sehnat základní dětskou hygienu či v ideálním případě také možnost zapůjčení dětské chůvičky s přiměřeným dosahem. K hotelu patří také restaurace, takže pokud chcete mít hotel opravdu Baby Friendly, měli byste mít dostatek dětských židliček, bryndáků, mističek, dětských lžiček apod. V nabídce by samozřejmě nemělo chybět dětské menu a nějaké ty omalovánky nebo časopisy na zabavení, než přinesou jídlo. V rámci ubytování v hotelu s certifikátem Baby Friendly se můžete spolehnout na možnost zapůjčení dětské postýlky, včetně možnosti zapůjčení nočníku.
Společnost OREA HOTELS, kterou bychom mohli považovat za průkopníka Baby Friendly hotelů, nyní spustila také novou síť malých hotelů a penzionů Family Inn, takže se rodina ubytovacích zařízení orientovaných především na rodiny s dětmi utěšeně rozrůstá.

Optimistická teorie, pokulhávající praxe

Bohužel je tento trend u nás zatím na začátku, takže míst s označení Baby Friendly najdeme po celé republice jen pár. Ale díky Bohu za ně. Zajímavým doplňkem pro rodinné cestování je také obdobný projekt Pet Friendly, vycházející ze stejných principů, se zaměřením na domácí mazlíčky. Kombinace obou certifikátů sice znamená pro provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení dost radikální přestavby a úpravy, na druhou stranu pro návštěvníky je to učiněný ráj. Každá třetí domácnost u nás má totiž nějakého domácího mazlíčka, a řešit jeho hlídání třeba jen na týdenní dovolenou nemusí být vždy jednoduché. Takhle se může sbalit opravdu celá rodina a vyrazit za dobrodružstvím, s vědomím, že o ně bude opravdu dobře postaráno.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 4. 1. 2012 19:41

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek