Výlety s dětmiKrajZahraničí → Tatralandia – Slovenský ráj aquaparků

Tatralandia – Slovenský ráj aquaparků

Tatralandia

Pro milovníky aquaparků a vodních atrakcí sézona nekončí. Ba právě naopak, kam jinam se uchýlit, když je venku sychravo a pršavo, než do příjemného prostředí krytého bazénu nebo sauny? A jestli jste už u nás všechny velká vodní díla navštívili, neklesejte na mysli – úžasné aqvaparky jsou i v zahraničí. A ani nemusíte jezdit nikam daleko. Jasným příkladem je například velký vodní svět Tatralandia na Slovensku.
Vodní park Tatralandia se nachází v malebném městečku Liptovský Mikuláš v okrese Liptov, (mezi Žilinou a Popradem) obklopený majestátními štíty Vysokých Tater z jedné strany a Nízkých Tater ze strany druhé. Je velmi citlivě zasazen mezi nádherné historické památky a pamětihodnosti tohoto překrásného města. Turisticky velmi vyhledávaná je také nedaleká přehrada Liptovská Mara. Vzdálenost od Prahy přes Brno autem je zhruba 500 km, ale za zmínku stojí také výborné dopravní spojení vlakem a autobusem. I když budete po 5-8 hodinách cestování asi notně udrncaní, věřte, že jedinečný zážitek, který na vás čeká, rozhodně stojí za to.

Co Tatralandia nabízí

Relaxaci, odpočinek, zábavu. Pro začátek můžeme zmínit třeba 14 bazénů s nejrůznějšími vodními atrakcemi, z nichž 9 je v provozu celoročně. Vodní proudy, vodní atrakce, vodní houpačky a mnoho dalšího. Myslím, že se stačí jen lehce zmínit o 30 tobogánech (s celkovou délkou skoro 2 kilometry) a vaše děti začnou škemrat o to, že se tam určitě musí jet celá rodina podívat. (Upřímně, ani bych se jim nedivil – když se podívám z okna ven, na uplakané šedé nebe, a představím si, jak dovádím ve vyhřívaných bazénech – hned bych si sbalil plavky a vyrazil.) Však se také mají na co těšit – najdou tu například Ostrov Pirátů z Karibiku, věrnou imitaci tropického ostrova, s unikátním (a dechberoucím) výhledem na Vysoké Tatry.
Dospělé pak zcela jistě uchvátí doprovodné služby a trakce, jako například Keltský saunový svět– komplex 17 parních, vodních a masážních koupelí, saun a procedur nebo Wellness Paradise – komplex masáží, zábalů a dalších léčebných a relaxačních služeb. V létě také Tatralandia svým návštěvníkům nabízí jedinečné atrakce Summer City a Western City – show ve stylu divokého západu plná přestřelek a kaskadérských kousků . Za zmínku rozhodně stojí ubytování (hlavně v letních měsících), kdy vás uvítá resort Holiday Village Tatralandia, vytvořen z celkem 155 bungalovů a apartmánů, rozdělených do 10 stylových osad.
Pokud máte rádi vodní hrátky, chcete poznat něco nového a neodradí vás trochu delší cestování, rozhodně byste si návštěvu vodního parku Tatralandia na Slovensku neměli nechat ujít.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 2. 1. 2012 3:41

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek