Výlety s dětmiKrajZahraničí → Romantické Benátky

Romantické Benátky

Romantické Benátky

Překrásné ostrovní město Benátky tvoří jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů ležících na severním pobřeží Jaderského moře. Benátky jsou bohaté svojí historií, uměleckým a kulturním dědictvím, které z nich činí velice oblíbené a romantické místo. Při návštěvě Benátek vás zcela jistě očaruje architektura a s ní spojená nezapomenutelná atmosféra města. Nespočet kanálů, průplavů a mostů s přilehlími starými původními domy ve vás vzbudí dojem jako kdyby jste byli součástí natáčení nějakého romantickém filmu. O projížďce gondolou po Benátkách, která patří k nejvýznamějším symbolům tohoto města, sní jistě nespočet zamilovaných párů. Na ulicích můžete zaslechnout hudbu a zpěv od místních hudebníků, kteří vyhrávají poblíž restaurací a kaváren. Benátky jistě stojí za návštěvu a to i s dětmi. Vypravit se do Benátek můžete na vlastní pěst nebo se zájezdem od některé z cestovních kanceláří.

Nenechte si ujít

V Benátkách určitě navštivte Palác Ca‘ d’Oro ze kterého je překrásný výhled na Canal Grande, známý most Ponte di Rialto, Dóžecí palác, Kampanilu po bazilice druhou největší dominantu na nám. sv. Marka, kde pak můžete nakrmit holuby, Most vzdechů, Torre dell’Orologio, mnohá muzea a další památky a historické budovy…

Ubytování

Hotelů je ve městě dostatek, ale je dobré kvůli ceně provést včasnou rezervaci (např. přes hostelworld.com). Vyplatí se i několik měsíců dopředu a ušetřit můžete nemalou částku. Pokud ovšem cestujete s cestovní kanceláří, tak ubytování řešit nemusíte, to máte zařízené v rámci zájezdu.

Cestovní pojištění

Na cestovní pojištění ale určitě nezapomeňte. Přihodit se může cokoliv a nestojí to za to. Cestovní pojištění je možné pohodlně sjednat online po internetu. Uzavřením jednorázového cestovního pojištění online minimalizujete rizika vyplývající z nepříjemných údálostí, které se mohou v zahraníčí vyskytnout.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 29. 4. 2013 14:47

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek