Výlety s dětmiKrajZahraničí → Rodinná dovolená v Bulharsku

Rodinná dovolená v Bulharsku

Rodinná dovolená v Bulharsku

Bulharsko patří mezi oblíbené turistické destinace a nabízí svým návštěvníkům krásné počásí, moře s písečnými plážemi, výtečnou kuchyni, malebná historická městečka, architektonické a kulturní zajímavosti, vysoké hory i moderní turistická letoviska. Jedny z nejnavštěvovanějších letovisek Bulharska jsou Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Sozopol, Nesebar, Svatý Konstantin a mnohé další. Přes 370 km dlouhé pobřeží, které je omýváno průzračným Černým mořem je bulharským největším přírodním bohatsvím, které ocení jistě každý milovník koupání a opalování. Čisté písečné pláže s pozvolným klesáním mořského dna jsou obzláště vhodné pro rodiny s dětmi. Bulhaři jsou velice přátelští, temperamentní a pohostinní. Pro zdejší kuchyni jsou typická jídla jako tarator což je studená polévka vyrobená z kyselého mléka, okurky, kopru a česneku, pak musaka to jsou zapečené brambory se zeleninou a masem, šopský salát, pak něco jako karbanátky pod názvem keftě a kebabče nebo tradiční ovčí sýr Kaškaval, který bulhaři rádi podávají jako dezert na konci jídla nebo k vínu. Dovolená v Bulharsku ovšem není jen o opalování, koupání a jídle, ale i o kultuře, historii a památkách. Mezi bulharskými památkami naleznete římské lázně, řecké chrámy, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Bulharské vnitrozemí ukrývá až 700 jeskyní, z nichž nejhlubší dosahuje hloubky 415 m. Výhodou Bulharska je především jeho cenová dostupnost oproti jiným tradičním evropským turistickým zemím. Využijte first minute zájezd do Bulharska, ušetřete a mějte krásnou rodinnou dovolenou!

Tip: Podívejte se jaké jsou ceny v Bulharsku.

Jak do Bulharska?

Asi nejjednoduší a nejpohodlnější doprava do Bulharska je letecky, ale můžete se vydat i autobusem nebo autem. Rozdíl je samozřejmě v ceně. Letenky se dají pořídit od 2-10 tisíc, autobus vyjde okolo 2 tisíc a cesta autem okolo 7 tisíc + poplatky za silnice a tunely.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 1. 5. 2013 17:43

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek