Výlety s dětmiKrajZahraničí → Řím

Řím

Řím

Navštívili jsme jedno z nejstarších evropských měst Řím. Historie Říma sahá až do roku 753 př. n. l. Jedná se hlavní město Itálie na jehož území se rozkládá samostatný nezávislý stát Vatikán a sídlo hlavy katolické církve Papeže. Řím návštěvníkům nabízí k vidění mnoho významných míst a památek. Za symbol Říma se dá považovat koloseum, původně Flaviovský amfiteátr, který leží v blízkosti Fora Romana. Tam na vás dýchne historie! Do očí vám vítr vnese písek prolitý krvý! :-) Pokud budete kupovat vstupenku do kolosea, tak doporučuji zakoupit kombinovaný vstup na několik míst současně – ušetříte. Jinak se určitě běžte podívat do již zmíněného Fora Romana, které je tedy již rozpadlé a naleznete zde pouze ruiny, ale za vidění stojí. Dříve se zde nacházelo hodně trhů, bazilik, chrámů, vítězných oblouků a zároveň tyto prostory využívali řečníci a politici ke svému vyjadřování názorů. Je to tam opravdu rozsáhlé a lze tady strávit celý den. Dále si nenechte ujít Pantheon, Fontánu di Trevi, Baziliku sv. Petra nebo Španělské schody. To se dá stihnout za další den a třetí den můžete věnovat třeba návštěvě Vatikánu. Fronty do Sixtinské kaple jsou dlouhé, ale zase jdou poměrně rychle dopředu.

Většina památek a významných míst je soustředěna v centru Říma, takže se dá všude dojít pěšky. Ubytovat se proto doporučuji přímo v centru metropole. Jezdí zde hodně motorek, metro tu mají poměrně špinavé a s malou hustotou, pizzu umí vcelku dobře, víno se tu určitě dá pít a v mekáči dávají k pivu brčko. :-) Mohlo by tu být čistěji, jsou zde vidět dost odpadky po zemi a posprejovaný zdi, ale jinak dobrý.

Pokud vás budou další dny bolet nohy, tak se můžete projet vyhlídkovou lodí po Tibeře.


Hawkeye

Autor článku — má rád sport, turistiku, výlety na hrady a zámky nebo za koupáním.
Publikováno 23. 8. 2011 17:57

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

4 komentářů

 1. Monika 24. 8. 2011 11:13

  Řím je krásné město a s maželem tam také plánujeme výlet. Můžete nám dát nějaké tipy na hotel a upřesnit ceny? Díky moc

 2. hawkeye 25. 8. 2011 12:02

  Ubytování jsem rezervoval přes http://www.hostelworld.com/ a letenky přes http://wizzair.com/ . Ceny se neustále mění, takže je lepší se podívat.

 3. Adela 17. 9. 2012 18:43

  Ahoj, děkuji za pěkný článek. Kterou památku mimo ty hlavní by neměla vynechat? Našla si tam třeba nějakou pěknou nenápadnou uličku nebo tak? :)

 4. Jana 22. 8. 2014 12:41

  Clanek hezky, ale nejak v nem chybi tipy, co v Rime s detmi..

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2022 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek