Výlety s dětmiKrajZahraničí → Park miniatur

Park miniatur

Park miniatur

Pokud máte rádi miniatury, pak vás jistě zaujme projekt našich sousedů z Polska. Park miniatur, představující nejvýznamnější architektonické památky Dolního Slezska a okolí, vás zve k zevrubné prohlídce.
Park miniatur najdete v Kowarech, zhruba 40 km od Trutnova či Vrchlabí, v areálu původní továrny na výrobu koberců. Můžete se zde seznámit se zajímavostmi i památkami Dolního Slezska (kostely, kláštery, hrady či zámky), které jsou zmenšeny v poměru l: 25, a u každého modelu najdete také bohatou legendu popisující vznik a historii daného místa. Dohromady tu návštěvníci najdou přes 300 modelů.
Modely staveb jsou umístěny ve venkovních prostorách, pod širým nebem, a to hlavně díky tomu, že při stavbě byly použity nejmodernější technické metody a materiály, které bez problémů odolávají nepříznivým povětrnostním vlivům. Až budete doslova kráčet mezi dějinami, místní fundovaný průvodce vám během prohlídky přiblíží nejen minulost vystavených objektů. Součástí prohlídky je samozřejmě nahlédnutí do dílny, kde modely vznikají, takže můžete sledovat náročný postup krok za krokem a kdo ví, třeba si nějakou tu miniaturu postavíte na zahrádce taky. Více se dozvíte i v místní kavárně, kde můžete shlédnout naučné filmy o tom, jak dané stavby vznikaly, a to jak ty skutečné, tak jejich zmenšené kopie.

Vstupné lidové, Čechům příznivé

Park miniatur je otevřen denně, vstupné pro celou rodinu (2+2) vyjde zhruba na 45 Zlotých (cca 260 Kč), ale platit se dá i v českých korunách. Prohlídka probíhá v několika jazycích, včetně češtiny. Zajímavostí je, že děti (osoby) menší než jeden metr, mají vstup zdarma.
Kowary leží na úpatí polské strany Krkonoš, takže když už se podíváte za hranice, určitě si najděte čas i na procházku (projížďku) po okolí, protože rozhodně je na co se dívat.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 3. 1. 2012 3:40

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek