Výlety s dětmiKrajZahraničí → Paříž

Paříž

Paříž - Eiffelova věž

Přestože zde chci psát hlavně o výletech s dětmi po naší krásné vlasti, tak občas udělám vyjímku a přidám i něco ze zahraničí — dnes konkrétně z Paříže do které jsme se o víkendu podívali. Ve spojení s Francií se snad každému vybaví věhlasná pověst vynikající kuchyně, vína a sýrů a samozřejmě nejen to. Francie je zemí s mnoha lákadly a turisté sem jezdí obdivovat historické památky, nakupovat, k moři na dovolenou, lyžovat nebo snowboardovat do Alp, s dětmi do Disneylandu nebo jen tak za poznáním.

Po Paříži jsme nachodili mnoho kilometrů a prohlédli si centrum města a některé památky. Viděli jsme Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, známou pařížskou třídu Champs-Elysées, Louvre, Montmartre a Baziliku Sacré-Coeur, známý kabaret Moulin Rouge, Justiční palác, nám. Bastily, Panthéon a další. Paříž je obrovské 12,5 mil. město s hustou sítí metra, mnoha národnostmi, tisíce kavárnami, butiky, koly a motorkami, které zde slouží jako oblíbený dopravní prostředek v přeplněném centru. Člověk by potřeboval nejenom dva dny, ale minimálně týden na to, aby si stihl v klidu všechno v Paříži prohlédnout a projít. Paříž se svojí velikostí řadí mezi největší metropole v celé Evropě.

Pokud plánujete s dětmi výlet do Paříže, tak je asi lépe jet už s většími dětmi, protože jinak toho asi tolik nenachodíte a nestihnete. A nebo zase naopak s malým dítětem ještě v kočárku — takové s námi jedno letělo. Pokud Vás zajímá na kolik takový výlet do Paříže vyjde, tak možná budete mile překvapeni, protože to nemusí být vůbec drahé. Vše záleží na včasném nákupu letenek a nebo na využití nějaké akční nabídky od některé z leteckých společností. Dvě letenky (tam i zpět) nás vyšly na 4000,- (pozn. psáno v 05/2009). K tomu si pak připočtěte cenu za ubytování tj. cca. €70,-/noc pro dva lidi plus to co tam projíte a utratíte za vstupy, suvenýry nebo městskou dopravu (RATP). Sečteno podtrženo takovýto výlet do Paříže v průměru vychází na 5 tis. na osobu.

Fotografie

Eiffelova věž z dálky

Eiffelova věž z dálky

Pod Eiffelovou věží

Pod Eiffelovou věží

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Gaumont Champs-Elysées

Gaumont Champs-Elysées

Kabaret Moulin Rouge

Kabaret Moulin Rouge

Jardin des Plantes

Jardin des Plantes

Pantheon

Pantheon

Palais du Luxemburg

Palais du Luxemburg

Mapa


Hawkeye

Autor článku — má rád sport, turistiku, výlety na hrady a zámky nebo za koupáním.
Publikováno 1. 5. 2009 11:26

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2022 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek