Výlety s dětmiKrajZahraničí → Madeira

Madeira

Madeira

Přemýšlíte kam vyrazit mimo letní sezónu na dovolenou? Vyzkoušejte květinový ostrov v Atlantiku Madeiru! Ostrov věčného jara s celoročně příjemnými teplotami v rozmezí 17-25°C potěší jistě každého milovníka exotické přírody i aktivního odpočinku.

Celé portugalské souostroví je sopečného původu a díky působení Golfského proudu má okolní moře celoročně lákavou teplotu. Můžete se zde koupat a slunit na několika krásných přírodních plážích nebo objevovat přírodní krásy ostrovů. Pokud si pronajmete auto, tak se nabízí možnost hned několika výletů. Navštívit můžete hlavní město Funchal, městečka Monte a Sao Vincente včetně sopečných jeskyní, vesničku Camara de Lobos, zelené údolí s vavřínovými lesy Rabacal nebo vodopád Cascata do Risco. Ti otrlejší mohou podniknout
výstup na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo ve výšce 1862 metrů.

Ubytování na Madeiře

Madeira nabízí dva základní druhy ubytování. Jedná se o hotely na pobřeží a o hotely v horách. První jmenované bývají dražší, ale přesto i tam lze sehnat levné ubytování a to např. díky slevovým serverům. Slevy na pobyt mohou dosáhnout až 50% a to už je opravdu znát! Další variantou jsou hotely v horách, které ocenní zejména aktivní turisté, kteří dávají přednost výletům před pláží a koupáním.

Jídlo na Madeiře

Mezi typická jídla na ostrově patří Espada což je hlubomořská ryba, kterou místní připravují na mnoho způsobů. Ostatně celý místní jídelníček je bohatý na mořské plody a ryby. Zajímavá je také jejich příloha v podobě smažených kostiček z kukuřičné mouky. Nemusíte se ovšem ničeho bát evropských příloh je zde dostatek. :-)

Výlety lodí

Vyrazit můžete lodí na Porto Santo, kde je cestou možné spatřit delfíny nebo dokonce velryby. Jezdí zde také replika slavné lodi Santa Maria, což byla největší ze tří lodí použitých Kryštofem Kolumbem při jeho první plavbě přes Atlantický oceán.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 25. 10. 2012 17:20

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Komentáře

  1. Mirka 28. 10. 2012 00:44

    Madeira je opravdu překrásná zvláště pak výlety lodí a ta neustále rozkvetlá příroda. Určitě se zajeďte podívat na výhlídku Balcoes!

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek