Výlety s dětmiKrajZahraničí → Legoland v Německu

Legoland v Německu

Legoland v Německu

Každé dítě by ho chtělo mít aspoň kousek. Má ho snad každé druhé dítě. Je nejoblíbenější hračkou již více než půl století. O čem že je řeč? O zázračných kostičkách zvaných LEGO. Malý poklad, který se do světa rozšířil z Dánska, kterého se ročně vyrobí přibližně dvacet miliard, a který tematicky pokrývá mnoho oborů lidské činnosti. S oblibou se také stylizuje do komerčně úspěšných postav a filmů, např.: Piráti z karibiku, Harry Potter nebo Prince of Persia.
Mekkou obdivovatelů Lega je bezesporu Legoland. Celé obří zábavní parky, poskytující zábavu pro celé rodiny bez limitu věku, postavené většinou výhradně z Lega nebo alespoň velmi věrně Lego napodobují. Samozřejmě postavit takové obří stavby jen z Lega by byla práce na desetiletí. Dovedete si představit zábavní park sestavený třeba z Merkuru nebo SEVY, (abychom se přiblížili českým tradicím)? To by byl rachot.
Nejbližší Legoland pro české poměry je v Německu, ve městě Günzburg (poblíž města Ulm, mezi Stuttgartem a Mnichovem). Rozkládá se zhruba na 13 hektarech (to je pro srovnání asi 6 Strahovských stadionů) a podle oficiálních zpráv je jeho 40 atrakcí tvořeno více než 50 miliony kostiček. Umístění ale nenechá nikoho na pochybách, že to asi nebude zadarmo – rodinná vstupenka (4 osoby) vyjde na 100 €, i když se při pečlivém hledání dají vykouzlit sem tam nějaké slevy.

Lego kam se podíváš

Myslím, že není potřeba nikoho připravovat na to, co ho tam čeká. Každý kluk bude přesně vědět. Zkrátka nezůstanou samozřejmě ani dospělí návštěvníci, pro ně jsou připraveny také všelijaké atrakce. V Legolandu vlastně není žádný věkový limit – všichni se totiž vrátí do svých dětských let a budou se bavit a bezstarostně si hrát. Nechybí bohatá komerční masáž, čili obchody a stánky s Lego tématikou.
Nově je také otevřen „mini Legoland“ (Legoland Discovery Centre) v Berlíně (což je mimochodem od Prahy na druhou stranu), který je jako jediný v Evropě krytý a rozkládá se tak „pouze“ na zhruba 3500 m2. I tak je k vidění mnoho zajímavých atrakcí a fandové Lega si určitě nenechají ujít ani tuto, i když trochu minimalistickou, příležitost.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 6. 1. 2012 3:38

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2021 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek