Výlety s dětmiKrajÚstecký kraj → Zoo Děčín

Zoo Děčín

Zoo Děčín

Děčínskou zoologickou zahradu naleznete na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly. Svou rozlohou se řadí k menším zoologickým zahradám v České republice, přesto se zde chová přes 110 druhů zvířat. Najdete zde výběh medvědů grizzly, kočkovité šelmy, kopytníky, Ptačí dům a mnoho dalších zvířat. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha. Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet.

Děti zde mají možnost se vydovádět ve velkém dětský areálu s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Zábavu si také užijí v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoologické zahrady zdobí spousta interaktivních zařízení, díky nimž mohou dozvědět spousty zajímavostí ze života zvířat. K dispozici je i několik naučných stezek. Nově je to Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí. Pro školní kolektivy má Zoo Děčín v nabídce několik interaktivních výukových programů. V místní ZooŠkole najdou zábavu i poučení jak žáci základních a středních škol, tak předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 1. 8. 2019 14:39

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek