Výlety s dětmiKrajÚstecký kraj → Žernosecké jezero

Žernosecké jezero

Žernosecké jezero

Překrásné koupání vhodné pro rodiny s dětmi nabízí písečné jezero, kterému se říká Žernosecké nebo Píšťanské. Uměle vytvořené antropogenní jezero má rozlohu okolo 100 ha a naleznete ho mezi obcemi Velké Žernoseky, Píšťany a Žalhostice v okresu Litoměřice na pravém břehu řeky Labe prakticky pod vrchem Radobýl. Na protějším levém břehu Labe se nachází město Lovosice.

Na jezeře najdete tři malé ostrovy a dva výraznější výběžky pevniny směrem do jezera, na severním konci je jezero spojeno cca 300 metrů dlouhým průtokem s řekou Labe. Žernosecké jezero má čistou vodu a poměrně vysoké písčité břehy, připomínající mořskou pláž. Poblíž pláže je k dispozici loděnice a hotel s restaurací Marina Labe s krásným rozhledem na vodní hladinu a okolí. Kromě přístaviště a hotelu jsou zde k dispozici dvě restaurace a parkoviště.

Voda je zde čistá a příjemně osvěžující. Na písčité pláži děti mohou stavět hrady a dělat bábovky. Psům je k jezeru vstup zakázán.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 12. 6. 2019 10:46

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

3 komentářů

  1. Mirka 16. 6. 2019 14:31

    Jaká je tam voda? Není tam na severu moc studená?

  2. Janča 13. 7. 2019 15:31

    Koupání je tam krásné. S dětmi jsme tam byli už čtyřikrát a pokaždé se vyblbnou, že večer pak usnou natotata. Je dobrý si vzít sebou třeba nafukovací matraci nebo člun na kterém se zabaví. V písku si pak můžou stavit hrady. Voda je čistá a studená není, je akorát. :-)

  3. marketakrbcova13@seznam.cz 28. 4. 2021 22:29

    Je možnost stanování? Děkuji Krbcová

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek