Výlety s dětmiKrajÚstecký kraj → Roudnice nad Labem WAC 2008

Roudnice nad Labem WAC 2008

Průlet letadel

Vypravili jsme se na výlet do Roudnice nad Labem na WAC 2008 (Word Aerobatic Cup). Dorazili jsme přesně na jedenáctou hodinu, kdy měl začínat oficiální program. Už při sjezdu z dálnice D8 na silnici č. 240 se auta začali štosovat a zanedlouho se provoz zcela zastavil. Najednou všichni sjeli na stranu silnice a začali parkovat. Ze silnice se tak stalo obrovské parkoviště, ze kterého bylo potřeba cca. 1-2 km dojít na louku k letišti, kde se akce konala. Vstupenky jsme už měli a nemuseli jsme tak před vstupem čekat obrovskou frontu na lístky. Pokračovali jsme tak v klidu dál do areálu. Louka byla obrovská a na levé straně byly vystaveny akrobatická letadla, což mě hned zaujalo a zamířili jsme přímo k nim. Během prohlížení letadel se z nebe začaly snášet skupinky parašutistů a z programu jsem zjistil, že se jednalo o parašutistický reprezentační tým ČR. Mezitím se někteří návštěvníci akce začali usazovat na louce, každý si tam našel své místečko, ti důvtipnější si přenesli sebou svoji deku nebo rozkládací židli a začali sledovat oblohu. Podívaná to byla vskutku nádherná. Piloti letadel předváděli nejrůznější akrobatické kousky a bylo na co se dívat. V areálu se nacházelo i několik atrakcí pro děti, které jsme museli také vyzkoušet. Velký úspěch měl nafukovací skákací hrad a vznášedlo, které za poplatek vozilo zájemce po louce. Horší to bylo s občerstvením, bylo tu několik stánků, ale kapacitně to nezvládaly a tvořily se nekonečné půlhodinové fronty. Takže pokud jste stáli na pivo, tak se vyplatilo brát rovnou dvě. Později stánkaři udělali šikovnou věc a fronty na pivo a na jídlo oddělily a tím se výrazně urychlilo odbavování zájemců pouze o pivo. Počasí nakonec vyšlo slušně, i když nás jednou trochu několika kapky postrašilo. Na akci jsme strávili 6 hodin a všem se nám to moc líbilo.


Hawkeye

Autor článku

Publikováno 9. 6. 2008 15:43

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

3 komentářů

 1. Martin 14. 6. 2008 10:04

  Jo v Roudnici to bylo dobrý, nejlepší byli kluci z Redbullu! Jo a taky jsem koukal co dokaží všechno holky pilotky – to klobouk dolů.

 2. Radek 15. 6. 2008 23:11

  Já jsem taky nechápal, když jsem zjistil, že ty stroje řídí holky! :-)

 3. Eva 19. 7. 2008 14:58

  Ahoj,
  Roudnice byla prostě super.
  Světlaně (pilotka) se to sice tentokrát moc nezdařilo,ale i tak má moje velké uznání právě tak jako češka z týmu Redbull.
  Cestou z Roudnice,vlastně už z Masaryčky, jsem si moc příjemně popovídala v metru s jedním moc milým leteckým nadšencem,bohužel jsme se rozloučili dost hopem,tak bych ho tímto chtěla pozdravit,třeba sem taky zabrousí :-)

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek