Výlety s dětmiKrajStředočeský kraj → Parním vlakem na Křivoklát

Parním vlakem na Křivoklát

Parním vlakem na Křivoklát

Jeli jste už někdy parním vlakem? Pokud ne, tak v sobotu 6. srpna máte možnost. Vyjíždí totiž parní expres z nádraží Praha Braník na hrad Křivoklát, kde proběhne jubilejní setkání řezbářů Křivořezání. Vlak vyjíždí z Braníku v 9:14 hodin a z Křivolátu bude pokračovat přes Rakovník do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde si lze prohlédnout expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel. Cestující tohoto zvláštního parního vlaku, kteří předloží platnou jízdenku, získají na hradě Křivoklát a v železničním muzeu slevu na vstupné.

Na hradě Křivoklát bude probíhat akce křivoklátské Křivořezání. Hlavním tématem letošního ročníku je Václav IV. na Křivoklátě a jeho život, neboť letošní rok je věnován Lucemburkům a právě Václav IV. na hradě hojně pobýval. Program proběhne na dolním nádvoří hradu i v jeho tajemných zákoutích, která budou otevřena pouze v sobotu 6. srpna. Předprodej jízdenek a rezervací na pražském Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník. Cena zpáteční jízdenky je 280 Kč a rodinné 570 Kč (děti do 6 let zdarma).


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 3. 8. 2016 14:04

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek