Výlety s dětmiKrajStředočeský kraj → Jezero Lhota

Jezero Lhota

Jezero Lhota

Přírodní koupaliště jezero Lhota se nachází zhruba 1 kilometr východně od obce Lhota v okrese Praha-východ. Jezero Lhota je písník – antropogenní jezero, které vzniklo zatopením pískovny. Obrovská vodní plocha s čistou a teplou vodou, písečnými plážemi a borovým lesem dala v 80. letech hlavní podnět k výstavbě rekreačních objektů v obci Lhota. Jezero se stalo vyhlášeným místem v blízkosti Prahy s dobrou kvalitou vody, pěknými plážemi a nudistickou zónou. Kompletně udržovaná plocha s kiosky nabízejícími občerstvení, stinné prostory s posezením, čisté příslušenství, aquazorbing, pláž je z jemného písku. Východní část se zvláštním vchodem je vyhrazená pouze nudistům. K Jezeru nesmí psi a jiné než placené koupání není možné.

Rozloha vodní plochy činí 25 hektarů. Břehy jsou převážně písčitého nebo travnatého charakteru, místy prorostlé rákosem. Pláže jsou osázeny borovicovými lesy s příměsí vzrostlých dubů. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou velmi dobrou kvalitu vody. Pro návštěvníky je k dispozici hygienické zázemí, stánky s občerstvením a hřiště na plážový volejbal. Příjezdové komunikace z centra obce jsou vhodné pouze pro pěší návštevníky a cyklisty. Pro motorová vozidla slouží komunikace za obcí (směr Dřísy), která je přímo určena jako příjezdová cesta k parkovišti jezera.

Fotografie

Jezero Lhota - pohled na vodní plochu

Jezero Lhota - pohled na vodní plochu

Jezero Lhota - pohled na písečnou pláž

Jezero Lhota - pohled na písečnou pláž

Koupající se lidé v Jezeře Lhota.

Koupající se lidé v Jezeře Lhota.

Lidé na pláži u Jezera Lhota.

Lidé na pláži u Jezera Lhota.

Mapa


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 21. 4. 2019 13:25

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek