Výlety s dětmiKrajStředočeský kraj → Jezero Konětopy

Jezero Konětopy

Jezero Konětopy

Dříve zavřený a nedávno znovu zpřístupněný lom dnes funguje jako přírodní koupaliště s písčito-travnatými plážemi, obklopenými borovým lesíkem. Jezero se nachází poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy. Pro návštěvníky je zde k dispozici občerstvení a skokanský můstek v podobě starého bagru. Kromě koupání je zde také možné rybařit a stanovat.

Krásná zatopená pískovna s kvalitní vodou, kde najdete travnatou i písčitou pláž. Jezero se nachází poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy. Plocha je z části oplocená a poskytuje příjemné prostředí k letní rekreaci. Jezero obklopuje borovicový les. Na vodě stojí starý bagr, který nyní slouží jako skokanský můstek do vody.

Pískovna leží u obce Konětopy, za křižovatkou na Byšice a Všetaty. Příjezd od Brandýsa n. Labem nebo Kostelce přes Dřísy. V obci Konětopy potom uhněte doleva a pak jeďte po dobré polní cestě až k pískovně. Místní název této části obce je Choboty.

Na jezeře je možno velkou část roku rybařit. Uvnitř oploceného areálu jezer je vyhrazená plocha k parkování, sociální zařízení a možnost zakoupení občerstvení. Kvůli neukázněným majitelům psů došlo bohužel ke zrušení povolení vstupu pro psy na pískovnu. Koupání je zde překrásné a vhodné i pro rodiny s dětmi, které tady najdou vyžití nejen ve vodě, ale také na písčité pláži, kde mohou stavět hrady nebo dělat bábovky.

Fotografie

Jezero Konětopy - pohled přes vodu na pláž

Jezero Konětopy - pohled přes vodu na pláž

Jezero Konětopy - pohled na jezero

Jezero Konětopy - pohled na jezero

Jezero Konětopy - koupání na písčité pláži

Jezero Konětopy - koupání na písčité pláži

Jezero Konětopy - lehátka pro relax a opalování

Jezero Konětopy - lehátka pro relax a opalování

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 26. 4. 2019 20:27

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek