Výlety s dětmiKrajStředočeský kraj → Den Kozla aneb 1,5 hodinový fronty na pivo

Den Kozla aneb 1,5 hodinový fronty na pivo

Den Kozla 2009

V sobotu ráno jsme se autobusem dopravili do Horních Měcholup a odtud pak vlakem do Strančic. Na webu Kozla bylo možné zjistit v ten den posílené vlakové spoje, ale vlaky podle toho rozhodně nejezdily. :-) Intervaly mezi jednotlivými spoji byly přibližně půlhodinové, takže to asi tolik nevadilo. My jsme měli zrovna štěstí, protože nám to hned jelo. České dráhy ten den dokonce vypravily i speciální starý vlak, který jsme cestou předjeli. Vlak byl dost narvaný a průvodčí k nám nestihl dojít, tak jsme vlastně jeli zcela zdarma. Ve Stránčicích už čekaly připravené autobusy, které kyvadlově odvážely návštěvníky do areálu Velkopopovického pivovaru. Tam už v tu dobu bylo poměrně živo, přestože ještě žádná z kapel nehrála. U vstupu nás překvapila ochranka, která kontrolovala batohy a zabavovala veškeré pití včetně vody. Když jsem řekl, že mám vodu akorát pro děti, tak mě s ní nechali projít – což jsem ocenil.

Přestože v pátek byly přeháňky, chladno a vítr, tak se sobotní počasí na Den Kozla opravdu vydařilo. Na obloze ani mráček, slunce pěkně hřálo a žízeň byla veliká. Hned za hlavní bránou do pivovaru předváděli bednáři, rytci, kováři, tesaři a jiní svá stará řemesla, která si mohli zájemci a odvážlivci vyzkoušet.

Co se ovšem týkalo toho hlavního – piva, tak to bylo výborné, ale ty fronty! To letos organizátorům opravdu nevyšlo. Čekalo se tady na pivo i hodinu a půl a to už je vážně moc. Nakonec jsme se ve frontách střídali a brali pivo hromadně – jednou tuším dokonce po 12 kouscích. S jídlem to bylo to samé, ale člověk zase nemusí jíst tolikrát. :-) K jídlu jsem si dal čtyři hot-dogy, které po pivu přišly k chuti a do večera bylo vystaráno. Výběr kapel a muzika byly podle mě výborný. Osobně se mi nejvíc zamlouval MIG21 a ANNA K., ale slyšet jste tu mohli i Mňágu a Žďorp, České srdce, O5 & RADEČEK a další. Na začátku jim to sice trochu vázlo – pořád něco ladili, ale nakonec se hrálo. Pominu-li ty předlouhé fronty a závěrečné naběhnutí ochranky (asi to jinak nešlo) okolo osmé večerní do stanů mezi sedící lidi, které vyhazovali od rozpitého piva a to, že ke konci zavřeli záchody a mnozí se mohli počůrat, tak se akce vydařila. :-)


Hawkeye

Autor článku

Publikováno 13. 6. 2009 16:03

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

3 komentářů

  1. […] Den Kozla […]

  2. […] říct, že také něco vyšlo. Vyšlo třeba počasí, bylo opravdu krásně. No a také byla na 17. Dni Kozla dobrá muzika a výběr kapel. Opravdu rád jsem si poslechl Annu K., MIG21 nebo O5 a Radeček. […]

  3. Silva Mokrá 19. 5. 2021 19:42

    zdravím, pokud někdo máte zájem o další tipy na výlet(i v době korony :D) doporučuji web: https://www.cklub.cz/blog/kam-na-vylet-s-detmi Mají tam aktuální nabídku tipu, kde se co otevírá atd :) Takže zájemci, mrkněte ;)

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek