Výlety s dětmiKrajStředočeský kraj → Černolické skály

Černolické skály

Černolické skály

Pokud máte občas pocit, že byste si rádi vyzkoušeli lezení po skalách, buližníkové stěny u Černolic vám nabízejí ideální příležitost, jak se stát alespoň na chvilku horolezcem. Černolické skály mají hned několik výhod. Jsou snadno dostupné, nabízejí bezpečné terény i pro úplné začátečníky, a navíc můžete spojit svůj horolezecký pokus s příjemným výletem do Brdských lesů.

Skály v Černolicích najdete snadno. Vyčnívají z lesa na kraji obce navedou vás k nim šipky rozmístěné po celé vesnici. Kromě toho přes ně vede červená značka procházející celým Brdským hřebenem. Skalních útvarů je v okolí Černolic hned několik, ale nejvýraznější jsou skály, které slouží jako víkendové cvičiště především pro pražské horolezce. Křemen, ze kterého jsou stěny vytvořeny, je v bezprostředním okolí Prahy, kde je častější vápenec nebo pískovec, vyjimečný a příjemný svou pevností.

Z jižní strany skální stěny vysoké a bez lana a jištění se tu neobejdete. Tady si rozhodně na horolezce nehrajte, pokud vás některý „profesionál“, kterých tu bývá v hezkých dnech hodně, neujme. Severní stěny jsou krátké, na mnoha místech se na skalní vyhlídku dá vystoupit „s rukama v kapsách“. Ještě lepší je ale vybrat si k horolezeckým pokusům některou menší okolní skalku. Nebude vás nikdo rušit a tento způsob „dobývaní vrcholů“ je zcela bezpečný.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 13. 4. 2020 16:48

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek