Výlety s dětmiKrajPlzeňský kraj → Za Večerníčkem na dvojku nebo do Plzně

Za Večerníčkem na dvojku nebo do Plzně

Dům pohádek

Poslední měsíce rozhodly o osudu jednoho z nejkultovnějších pořadů v historii televizního vysílání – Večerníčku. Pro malou sledovanost se přesouvá na dvojku, tedy kanál ČT2. Výzkumy sledovanosti odhalily, že počet dětských diváků šel za poslední rok prudce dolů, a tak i přesto, že si mnozí z nostalgie přejí, aby tahle televizní ikona našeho dětství zůstala na stejném místě, v rámci dynamičtějšího vysílacího schématu naší veřejnoprávní televize musí Večerníček ustoupit. Že se vám taky občas zasteskne po těch dobách, kdy jste jako malí caparti netrpělivě čekali, až se na obrazovce objeví ten veselý panáček, co všude rozhazuje papíry? A že byste se někdy chtěli na chvíli do těch časů vrátit? Chápu, taky se mi to občas stane. Hlavně bych chtěl svým dětem ukázat, jaké byly dřív pohádky před spaním. A proto jsem rád, že se s vámi můžu podělit o jedno báječné místo na severu Plzně.
Dům pohádek je nově vytvořené víceúčelové zařízení pro děti, umístěné v nádherném prostředí Lochotínského parku v Plzni na Vinicích. Celý je tematicky zaměřen především na naší domácí pohádkovou tvorbu, tedy klasické české pohádky a hlavně večerníčky. Bylo vytvořeno přímo ve spolupráci s jejich autory a jeho hlavním cílem je představení nejvýznamnějších českých pohádkových a večerníčkových postaviček široké veřejnosti, především těm nejmenším návštěvníkům, a také rozšíření vědomí o klasické české pohádkové tvorbě. Aby naši nejmenší pro Pokemony, Hello Kitty a Duck TV nezapomněli na Rumcajse, Rákosníčka a Maxipsa Fíka.

Co dům pohádek svým návštěvníkům nabízí?

V hlavním prostoru jsou to především umělecké kresby Krtečka, Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Rumcajse, Manky a Cipíska, Večerníčka, Macha a Šebestové, Maxipsa Fíka nebo Králíků z klobouku. Dále také čtyři metry vysoká pařezová chaloupka (se skluzavkami) nebo Rákosníčkův kolotoč. Celým domem pohádek vás navíc mohou provést naši maskoti Krteček, Křemílek a Vochomůrka nebo Večerníček.
Dále také multifunkční prostor vhodný třeba pro divadelní improvizace, promítání dětských filmů, soutěže, hry, pohybové aktivity, dětské karnevaly, a mnoho dalšího. Nechybí kupříkladu čtenářský a hudební koutek s možností využití didaktických nástěnných her nebo výtvarný koutek, kde si mohou rodiče společně se svými dětmi vytvořit společné umělecké dílo.
Velkým lákadlem pro malé i velké je ovšem jedinečná možnost uspořádat oslavu pro nejmenší (i lehce odrostlé) oslavence a jeho hosty s využitím lokální „pohádkové“ cukrárny a na objednávku také i kompletní cateringové služby.
Otevřeno mají denně od 9 do 17h a děti do dvou let mají vstup zdarma, nicméně do 3 let musí být neustále pod dohledem dospělé osoby. Aktuální ceny a návštěvní řád najdete na stránkách Pohádkového domu. Za upozornění stojí nutnost přinést si svoje vlastní přezůvky, to aby byla pro děti zachována maximální čistota a hygiena prostředí. V místě nechybí přebalovací kout pro maminky s čerstvými přírůstky do rodiny.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 29. 12. 2011 3:54

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Komentáře

 1. Stanislava 5. 4. 2019 13:02

  Dobrý den
  super!
  my jedzime pravidelne sem http://www.nadrybnikem.eu/
  a odtud pak i do plzne do zoo a ted mame i tohle
  super
  diky za tip

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek