Výlety s dětmiKrajPlzeňský kraj → Výstup na Pancíř

Výstup na Pancíř

Výstup Pancíř

Jeden z nejvyšších vrcholů Šumavy Pancíř (1214 m n. m.) je možné navštívit buď pěšky nebo lanovkou. Z centra Železné Rudy k dolní stanici lanovky na Pancíř je to 2,5 Km po turistické značce, nebo se můžete svézt dvě stanice vlakem, případně tři zastávky autobusem. Lanová dráha je rozdělena na dva úseky o celkové délce 2740 metrů s převýšením 354 metrů. Na vrcholu Pancíře je malá rozhledna s restaurací ze které můžete pozorovat krásná panorámata okolí. Hezkým doplňkovým tipem na výlet je návštěva blízkého Čertova jezera, které spolu s nedalekým Černým jezerem patří mezi nejznámější místa na Šumavě. Vede k němu žlutá turistická značka od rozcestí asi kilometr po silnici nad dolní stanicí lanovky ve Špičáku, lesem se pak jde 2 km s návratem po téže cestě zpět.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 21. 3. 2012 8:00

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

2 komentářů

  1. Kami 22. 3. 2012 12:29

    Šumava je nádherná! Kdo tady ještě nebyl ať to napraví. Jízda lanovkou na Pancíř je úchvatná a ze shora je pěkný výhled do okolí. No prostě super! Pokud sem pojedete s dětmi určitě budou nadšené.

  2. MuK 26. 3. 2012 15:17

    Kolik stojí jízda lanovkou a od kdy jezdí?

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek