Výlety s dětmiKrajPlzeňský kraj → Vodní hrad Švihov

Vodní hrad Švihov

Vodní hrad Švihov

Švihov je gotický vodní hrad nacházející se ve městě Švihov v okrese Klatovy. Byl vybudován na místě bývalé tvrze na přelomu 15. a 16. století. Zakladatelem hradu, který je poprvé zmiňován v roce 1375, byl rod pánů z Rýzmberka ze Skály. Během husitských válek byl obléhán husitským vojskem a jeho posádka se vzdala až po vypuštění hradních příkopů. Po třicetileté válce přestal být Švihov obýván, byl změněn na sýpku a v 19. století zůstal zcela opuštěný. Od 50. let 20. století je hrad postupně opravován. Kolem hradu obíhá předhradí zpevněné baštami a obehnané dalším vodním příkopem, který spolu s několika přilehlými rybníky vytvářel umělý ostrov. Zajímavostí je, že hrad Švihov se svým opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby.

Na Hradě se po celý rok koná poměrně hodně kulturních programů pro děti, mezi něž patří loutkové i klasické divadlo, výstavy skřítků a strašidel, draků a další. Pro dospělé se nabízí koncerty, výstavy nebo třeba noční i klasické prohlídky.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 11. 3. 2019 17:00

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Komentáře

  1. Stanislava 25. 11. 2019 08:24

    Dobrý den. Dopočujuji. My jsme byli tu http://www.nadrybnikem.eu/ a na švihov jsme se vidali. Moc zajímavé

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek