Výlety s dětmiKrajPlzeňský kraj → Nepomuk a zábavní park Pyramida

Nepomuk a zábavní park Pyramida

Pyramida Nepomuk

Pokud při svých cestách po Čechách zabloudíte do regionu Plzeň-jih, pak určitě navštivte malebné městečko Nepomuk, proslulé těžbou zlata a stříbra. Vzniklo již v polovině 12. století a za celá staletí až do dnešní doby tu vznikla celá spousta historických pamětihodností. Při návštěvě města (ale i při průjezdu okolních vesnic) budete mít pocit, jakoby se zastavil čas.

Novodobě Nepomuk proslavil dobrý voják Švejk, který sem zavítal na svých toulkách po Čechách, a díky tomu najdete vedle barokního zámku, historických domů a kostelů Švejka skoro na každém rohu. Za zmínku pro rodinné zastavení stojí „Švejk restaurant“ v prostorách historického domu u Zeleného stromu (který je dnes též hotelem), adaptovaným do dobového prvorepublikového vzhledu. Kulturnějším povahám jistě přijde vhod prohlídka muzea či zámku Zelená hora, pěší turisté zase ocení fascinující výhled na Brdy či Šumavu z nedaleké rozhledny „Na skále“. Pro vášnivé cyklisty jsou zde také připraveny unikátní mapy cyklostezek, kopírující putování bodrého vojáka, takže můžete i s dětmi na vlastní kůži zažít, jaké trampoty musel dobrý voják Švejk překonávat. Hotel zelený strom navíc nabízí cyklistům nezanedbatelnou 15% slevu na ubytování.

Zábavní centrum Pyramida

Od dubna do září o víkendech (přes prázdniny denně) je za příznivého počasí u motelu Pyramida otevřen „dětský“ zábavní park. Dětský v uvozovkách, protože pobyt zde je velkým zážitkem i pro dospělé. Vstupné je 95 Kč, ale majitel je velký lidumil a tak to čas od času kompenzuje například různými slevami na limonádu pro děti. V uzavřeném oploceném areálu s rozlohou 10 000 m2 najdete velké množství atrakcí pro malé i velké, houpačky, klouzačky, prolézačky, pískoviště, trampolíny – prostě spoustu lákadel, kde se vaši malí nezbedové zabaví klidně na pár hodin. Na své si ale přijdou i dospěláci – trampolíny pro velké, hřiště na volejbal nebo nohejbal, tenisové kurty, šipky, kuželky a jiné.

Pro chvíle pohody a odpočinku pro celou rodinu je tu zookoutek, kde se děti můžou zblízka seznámit s pštrosem, papoušky, opičkami či jinými domácími zvířaty. Celou atmosféru pak umocňuje expozice zemědělských strojů.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 16. 3. 2012 14:40

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek