Výlety s dětmiKrajPlzeňský kraj → Kašperk

Kašperk

Hrad Kašperk

Nekorunovaný král šumavských hradů s typickou dvouvěžovou siluetou se vypíná severně nad městem Kašperské hory na skalnatém výběžku Zámeckého vrchu. S nadmořskou výškou 887m patří k našim nejvýše položeným královských sídlům. Byl vybudován Karlem IV. po roce 1356 k ochraně českého pohraničí proti výpadům z Bavorska, střežil i bezpečnost zdejší větve Zlaté stezky a nedalekých dolů na zlato. Odlehlost, špatná dostupnost a vysoká poloha byly příčinou toho, že tu majitelé nikdy dlouho nepobývali a o hrad mnoho nepečovali. V roce 1617, kdy Kašperk zakoupilo horní město Bergreichenstein v podhradí, označoval se již jako „zámek pustý“.

Hrad pro návštěvníky připravil prohlídky zaměřené na každodenní život na hradě i speciální prohlídky pro děti. Lákadlem je i velký model středověkého astrologického přístroje astrolábu. Vyzkoušet si můžete také chůzi na chůdách, anebo příjemně posedět s jídlem a pitím z našeho občerstvení na hradním nádvoří.

Program speciální dětské prohlídky je zaměřen na výchovu mladého rytíře a mladé hradní dámy. Interaktivní prohlídka hradu, při níž děti sami okusí život svých vrstevníků. Děti si vyzkouší předměty, které se běžně používaly při životě na hradech v době středověku a také se naučí vybranému dvorskému chování.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 18. 10. 2019 13:48

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek