Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Zeleně svítící Petřínská rozhledna

Zeleně svítící Petřínská rozhledna

Zeleně nasvícená Petřínská rozhledna

U příležitosti Dne svatého Patrika bude Petřínská rozhledna nasvícena zeleně. Přijďte se podívat v neděli 17. března 2019 na tuto pražskou dominantu, která bude zahalena do barevného hávu. Petřínská rozhledna v minulosti kromě zelené, zlaté a francouzské trikolory (na znamení solidarity po teroristických útocích) svítila také modro-žlutě při výročí vstupu do EU nebo v barvách české trikolory při státních svátcích.

Svátek sv. Patrika se slaví v Irské republice, Severním Irsku, na ostrově Montserrat a v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. V mnoha zemích po celém světě jsou jeho oslavy také oblíbené, ačkoli v nich nemá status oficiálního svátku.

Lidé nosí zelené oblečení, jedí zelené jídlo (např. zelené těstoviny, špenát či pistáciovou zmrzlinu) a pijí speciální zelené pivo. Znakem symbolizujícím tento den je zelený trojlístek. Podle legendy ho měl sv. Patrik použít jako pomůcku pro šíření křesťanství, konkrétně při objasňování teorie o Svaté Trojici.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 16. 3. 2019 21:37

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

2 komentářů

  1. Magdalena 17. 3. 2019 20:23

    Jéé ta je krásná! Škoda, že nejsem v Praze, hned bych se šla projít na Petřín. Máte ještě nějaké další fotky?

  2. Hynek 2. 4. 2019 17:43

    Máte ještě nějaké další fotografie zeleně nasvícené Petřínské rozhledny? Bohužel jsem to nestihl a neviděl.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek