Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Vezměte děti na motokáry

Vezměte děti na motokáry

Závody motokár

Nevíte kam s dětmi vyrazit o víkendu? Vezměte je na motokáry a uvidíte jak je to bude bavit! Řeč je o dětských motokárách, které jsou zhruba o polovinu méně výkonnější než klasické sportovní motokáry s motory o obsahu 200 cm3. Dětskou motokáru může řídit jakékoli zdravotně způsobilé dítě s minimální výškou 130 cm do věku 15 let. K řízení nepotřebuje žádné oprávnění nebo kurz. Vše mu bude vysvětleno přímo na místě před jízdou instruktorem. K jízdě je třeba pouze helma na hlavu, kterou si zapůjčí taktéž na místě. Jezdí se většinou na traťových okruzích v krytých halách po menších skupinkách, většinou 2 – 10 dětí, na které dohlíží organizátoři závodu. Trať je ohraničená pneumatikami a samotné motokáry jsou upraveny tak, aby co nejvíce tlumily případný náraz, takže nejde o nic nebezpečného. Jeden závod (jízda) trvá okolo deseti minut (záleží na daném provozovateli). Oblečení zvolte nejlépe sportovní, ale není problém jezdit i v klasických džínách, triku a mikině. Kryté závodní haly nejsou většinou nikterak zásadně špinavé, ale motokáry přece jenom jezdí na benzín a potřebují olej a tak může dojít k umazání oblečení s čímž je třeba počítat. Výsledky je možné sledovat pomocí automatické časomíry na elektronické tubuly (v Kart Centrum Radotín). Díky tomu je možné lépe monitorovat výkony a pracovat na zlepšení. Pokud vyrazíte s dětmi na motokáry, tak jim jistě uděláte obrovskou radost.


Hawkeye

Autor článku

Publikováno 17. 3. 2012 18:19

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

4 komentářů

 1. Tonda 20. 3. 2012 18:01

  Nevíte někdo i o jiných dobrých motokárách někde jinde než v Radotíně?

 2. Kami 22. 3. 2012 12:54

  Na kolik vyjde takové odpoledne se dvěma kluky? Koukám na web Kart Centra a jedna dětská jízda stojí 150,-Kč/10min. To když každý pojede 3x tak je to za 900,- a to si myslím, že budou chtít jet určitě víckrát, aby to mělo cenu tam vůbec jezdit.

 3. hawkeye 25. 3. 2012 15:56

  Ceny jsou jak říkáte. Utratit na motokárách se dá dost, ale jednou za čas pro změnu, se to myslím dá s dětmi podniknout.

 4. BABUL 16. 12. 2016 18:20

  Kam ale se čtyřletým klukem, kterýho baví auta a řízení.. ? :) na autodrom? trochu nuda a v zimě..nic moc.. neporadíte? díky

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek