Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Velcí hrají golf, ti malí minigolf

Velcí hrají golf, ti malí minigolf

Velcí hrají golf, ti malí minigolf

Slunce už pomalu vykukuje skrze mraky a víkendy začínají být čím dál veselejší. Hledáte rozptýlení pro celou rodinu – včetně malých neposedů – ale nejste moc na dlouhé procházky, nechcete nikam lézt a už vůbec se nechcete vrátit domů špinaví od outdoorových aktivit? Pak pro vás máme řešení – minigolf.
Minigolf vznikl už ve třicátých letech v Americe, jako doplňková aktivita ke klasickému golfu. O klasickém „velkém“ golfu se obecně tvrdí, že je to zábava snobů a střední proto se často střední a nižší vrstvy obyvatelstva k němu staví s despektem. Oproti tomu minigolf je spíše zábavou pro rodiny i party přátel, místo k zastavení se a poklábosení v uvolněné atmosféře.

Možná budete překvapeni, že i minigolf má svá striktní pravidla, své národní šampióny, dokonce se pořádají mistrovství světa a celé je to řízeno Světovou minigolfovou federací. Existuje několik odlišných systémů hry, ale v zásadě jde o princip dostat míček z bodu A do bodu B s co nejmenším počtem úderů (max. 7 na jednu dráhu) přes celou škálu překážek, jako například pyramida, looping, most, šnek, kužely, klíny, nakloněná rovina aj.
Výhodou je, že je primárním účelem především přesnost při malém úderu, takže není třeba velké síly. Tím pádem si vystačíte s jedním míčkem a nehrozí, že si ho velkou ranou zahodíte desítky metrů daleko. Proto je tato hra ideální i pro malé děti nebo starší spoluobčany (ideální kombinace děda – vnuk), protože se na ní naučí základní pohyby, postoje, koncentraci a údery, a to všechno jednoduše a zábavnou formou.

V Praze je minigolfů jako šafránu, Kunratice vedou

V podstatě jich je v Praze jen několik, většinou na Praze 4 nebo 5. Zajímavostí je jedno čistě venkovní minigolfové hřiště na Praze 13 – na Stodůlkách – v takzvaném západním cípu Centrálního parku – na němž je možno hrát zdarma. S dětmi se velmi osvědčil Adventure minigolf na Praze 4 v Kunraticích – tady je pro ně připraven netradiční program a celý golfový „turnaj“ je postaven na zajímavém příběhu o ztraceném pokladu s řadou dobrodružství. Navíc je tu možnost zahrát si i na tenisovém kurtu, ping-pong, nohejbal a volejbal, takže si každý přijde na své.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 24. 3. 2012 13:54

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Komentáře

  1. zákazník 24. 8. 2012 14:53

    Velmi arogantní obsluha na adventure minigolfu v Kunraticích. Doporučuji se jim obloukem vyhnout.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek