Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Vánoční svátky v ZOO

Vánoční svátky v ZOO

Zoo Praha

Štědrý večer za vámi, dárky rozbaleny, děti spokojeny? Tak to má být. Zase je nám o rok víc, říkáte si, když dojídáte zbytky štědrovečerního salátu a znuděni zase stejně nablblým televizním programem plánujete, kam s dětmi vyrazit. V hlavě určitě počítáte – aby to moc nestálo, nebylo to daleko, aby mi děti v půlce neřekly, že je to nebaví, ale hlavně aby to nebylo nic extra náročného. Koneckonců, předvánoční shony přebité hromadou cukroví člověka mnohdy unaví.
Výbornou alternativou pro všechny rodiče z okolí (a centra) Prahy je povánoční návštěva zoo. Kdo už v pražské zoo byl, určitě mi dá za pravdu, že tohle není destinace jen na jednu návštěvu. Hlavně pro děti je neocenitelná v tom, že se do ní dá chodit znovu a znovu. Takže dokud vaše dítko nezačne dorůstat puberty, kdy už ho „nějaký pitomý zvířata“ přestanou tak zajímat, můžete svá dítka těšit návštěvou zvířátek poměrně často a pravidelně.

Do zoo nejen za gorilami

Pražská zoo připravila pro děti hned několik lákadel, snad aby děti nebyly smutné, že některá zvířátka už „zazimovala“. Hlavním lákadlem je kampaň na podporu goril a starých mobilních telefonů, spočívající v jednoduché výměně – přines starý mobil, odevzdej ho a zařadíš se do slosování o hodnotné ceny, například předměty s gorilí tématikou. Hlavním cenou je ale jedinečná noční prohlídka pro dva – s průvodcem, (plánovaná na únor 2012) kdy jedinými návštěvníky noční zoo bude vybraných 6 osob. Jinými slovy – opravdu soukromá prohlídka. Zajímá vás, co asi dělají zvířátka poté, co poslední návštěvníci opustí brány areálu? Chtěli byste vidět něco, co v National Geographic na kabelovce neuvidíte? Nakouknout ke zvířatům do postele, když se chystají k spánku? No aby ne, je to jedinečná podívaná.
Pokud nevyhrajete lákavou hlavní cenu, která vám tohle umožní, nemusíte být zklamaní – noční prohlídky (placené) jsou připraveny i pro ostatní návštěvníky, a to vždy od 17:00, 17:30 a 18:00, od 27. do 30. prosince a následně každý lednový pátek a sobotu. Je ale třeba se předem objednat přes kontakty na stránkách pražské zoo a připravit si 110-200 Kč za osobu.
Sbalte si tedy na cestu cukroví, vytáhněte ze šuplíku starý zaprášený mobil a vyražte do Tróje, tam kde dávají šakali dobrou noc.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 28. 12. 2011 3:48

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek