Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Milíčovský les – krmení ptactva

Milíčovský les – krmení ptactva

Milíčovský les

Vypravili jsme se dnes do Milíčovského lesa s cílem naplnit několik krmítek a projít se. Staré pečivo bylo nakrájené a mohli jsme vyrazit na cestu. Přístup k lesu je dočasně lehce stížený díky stavbě nových bytů společností Skanska, ale lze to bez problému obejít. Všude bylo hodně sněhu a cestou se občas okolo nás prohnal nějaký ten běžkař nebo cyklista. Ptáčkové dostali nasypáno do krmítek a byla to krásná 2,5 hodinová zimní procházka.

Milíčovský les nabízí možnost odpočinku a relaxace pro tisíce obyvatel sousedícího pražského Jižního Města. V Milíčovském lese a jeho okolí se přes jeho těstnou blízkost civilizace vyskytuje řada druhů živočichů. Z lovné zvěře se vyskytuje zajíc, bažant, srnec a občas i divoké prase. Z ptáků tu můžete spatřit sýkory koňadry a modřinky, lejska bělokrkého, budníčka menšího, žlunu zelenou, strakapouda, brhlíka a na rybnících se pak můžete setkat s labutí velkou nebo kachnou divokou. Pro návštěvníky Milíčovského lesa je připraveno mnoho odpočinkových koutků s altánky a dětskými hřišti.

Milíčovské rybníky

Za návštěvu jistě také stojí Milíčovské rybníky, které jsou tu čtyři: Nový, Kančík, Homolka a Vrah. Další dva rybníky (Krtina a Borový) již zanikly. Milíčovské rybníky jsou společně s Milíčovským lesem chráněny jako přírodní památka. Nový rybník je největší a býval i rekreačně využíván. Kančík a Homolka jsou přírodně nejzachovalejší. Rybník Vrah byl přestavěn na semimateční a retenční nádrž při zachování původní hráze s porostem starých dubů.

Okraje rybníků zarůstají rákosinami, zblochanem největším, ostřicemi, haluchou vodní a orobincem. Místy se vyskytuje i chráněný kosatec žlutý. Na hrázích rybníků rostou mohutné staré duby. Největší dub u rybníka Homolka má obvod přes 5 metrů.


Hawkeye

Autor článku — má rád sport, turistiku, výlety na hrady a zámky nebo za koupáním.
Publikováno 20. 2. 2009 18:37

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2020 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek