Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Praha

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Praha

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Praha

Líbí se vám lední medvědi? Přijďte se podívat na mezinárodní den ledních medvědů do Zoo Praha. Čekají na vás speciální komentovaná setkání a velká oslava. V sobotu 29. února oslaví v Zoo Praha Mezinárodní den ledních medvědů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou.

Oslava mezinárodního dne ledních medvědů probíhá v rámci roční kampaně „Dny zvířat v Zoo Praha“. Od hlavního vchodu k ledním medvědům (a rovněž mezi jednotlivými stanovišti) budou na zemi umístěny stopy medvěda, které návštěvníky zavedou na místa konání akce.

Program dne

Mezinárodní den ledních medvědů vyhlásila Polar Bears International – přední světová organizace zasazující se o záchranu ledních medvědů a Arktidy. Nadměrné používání energií a přírodních zdrojů ohrožuje přírodu celé planety. Extrémní množství produkovaného odpadu, plýtvání pitnou vodou a elektřinou, zbytečné cesty automobily, dovoz potravin z dalekých krajin, nadměrný rybolov. Všechny tyto činnosti spojené s každodenní rutinou ovlivňují nejen přírodu kolem nás ale na celé Zemi.

V Zoo Praha žije suverénní, činorodý a nesmírně vynalézavý samec Tom, který tvoří sehranou dvojku s partnerkou Bertou.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 27. 2. 2020 11:30

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek