Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Jelení příkop

Jelení příkop

Jelení příkop

Pražský hrad zpřístupní mimořádně na dva víkendy Jelení příkop. Jelení příkop byl již od založení Pražského hradu využíván k obranným účelům. Počátkem 17. století byli do příkopu vypuštěni jeleni. Zajímavostí je, že habsburský císař Karel VI. při návštěvě Prahy střílel tyto jeleny přímo z oken Španělského sálu. Prašný most byl postaven v roce 1771 a rozdělil příkop na horní a dolní část. V horní části se v době I. republiky chovali medvědi. Prezident Masaryk je dostal od legionářů ze Sibiře a Podkarpatské Rusi. Počátkem 60. let 20. století byl jejich chov ukončen. V roce 2002 byl vybudován průchod v tereziánském náspu a dnes je horní a dolní část opět průchozí.

Nenechte si ujít tuto mimořádnou procházku. Uvidíte opravu parkánových hradeb a věže Mihulky, tunel valem Prašného mostu i zrekonstruovaný medvědinec Pražského hradu. Vstup je ze spodní části Chotkovy ulice.

Mapa


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 24. 10. 2019 17:36

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek