Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada

Na okraji Prahy přibližně čtvrthodinky pěší chůze od stanice metra Háje se nachází Hostivařská přehrada, která svým návštěvníkům nabízí zábavu, aktivní odpočinek, sportovní a kulturní vyžití i relaxaci pro každého a to v nádherné a klidné lokalitě na rozmezí městských částí Prahy 10, Prahy 11 a Prahy 15 uprostřed Hostivařského lesoparku.

Přímo uprostřed tohoto nádherného místa se nachází koupaliště s celkovou kapacitou až deset tisíc návštěvníků. Naleznete zde travnaté i písčité pláže, nudistickou pláž, dětské hřiště s trampolínou a lezeckou stěnou a stánky s občerstvením. Pro milovníky sportu je zde mnoho různých sportovišť, jako jsou dva profesionální kurty na beach volejbal, vlek pro wakeboarding, nafukovací banán až pro 6 osob, ruské kuželky, ping-pong, fotbálky a jiné. Pod kurty se nachází také nově zrekonstruovaná půjčovna lodiček s lodičkami, šlapadly a paddle boardy.

Díky ideální poloze areálu hned vedle Hostivařského lesoparku najdete také skvělé místo k jízdě na kolečkových bruslích, na kole, jogingu, běhání či vycházkám. Pokud chcete trávit volný čas sami, s rodinou nebo přáteli pak je Hostivařská přehrada přesně, to co hledáte.

Fotografie

Hostivařská přehrada - odpočinkové molo

Odpočinkové molo na Hostivařské přehradě. Z mola se dá dobře skákat do vody a na vyvýšené ploše je možné se slunit a opalovat se. Hned vedle mola jsou stromy s příjemným stínem což mnohé vybízí k rozložení deky a relaxování. Nevýhodou je, že zde není žádná možnost občerstvení, takže co si nepřinesete sebou, tak nemáte.

Pohled na Hostivařskou přehradu od hráze

Pohled na Hostivařskou přehradu od hráze. Přestože je začátek sezóny (foceno: 29. 6. 2019), tak se voda začíná už zelenat.

Vstup na Hostivařskou přehradu a pohled na stánek s občerstvením

Vstup na Hostivařskou přehradu a pohled na stánek s občerstvením. Kombinace krásného počasí a víkendu zapříčinila frontu u vstupu.

Fronta u vstupu na koupaliště

Fronta u vstupu na koupaliště.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 22. 6. 2019 12:01

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

5 komentářů

 1. Soňa 24. 6. 2019 16:48

  Bydlím na Jižním městě a Hostivařskou přehradu dobře znám. Před několika lety jsem se tam přestala kvůli kvalitě vody koupat. Bylo to tam zkrátka zelené. Od minulého roku je to ovšem něco jiného. Vodu na Hostivařské přehradě už čistí pomocí nové technologie (ultrazvuk) a je to znát. Voda je bezvadná a bez řas. Takže všichni, kteří jste to měli podobně jako já, už se nebojte, žádné řasy a jen čistá voda a krásný opalování na trávě.

 2. David 30. 6. 2019 23:06

  Byl jsem tam teď o víkendu a už to začíná zelenat. Čističky asi nestíhají. :-(

 3. Hawkeye 2. 7. 2019 10:16

  Kvalitu koupacích vod, včetně Hostivařské přehrady, je možné zjistit na webu https://www.koupacivody.cz/ .

 4. Kev 5. 7. 2019 15:29

  Moc aktuální to tam není. Poslední kontrola kvality vody proběhla 24. 6. 2019 a už tehdy byla zhoršená jakost vody. Takže teď to bude pravděpodobně ještě horší.

 5. Monika 17. 7. 2019 19:20

  Je to zelené včera jsem jela na kole okolo. :-(

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek