Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Honba za pokladem Vyšehradu

Honba za pokladem Vyšehradu

Honba za pokladem Vyšehradu

V sobotu 12. 5. 2012 od 14 hodin začíná Honba za pokladem Vyšehradu. Jedná se prohlídku Vyšehradu formou rodinné hry inspirovanou vyšehradskými legendami. Hra je postavena jako „bojovka“ s několika úkoly a je vhodná pro rodiny s dětmi od 5 – 12 let. Děti většinu úkolů plní samy, při některých je vhodná i pomoc rodičů. Za jednotlivé úkoly dostávají hráči určitý počet vyšehradských peněz, kdo nashromáždí největší poklad, vyhrává sladkou odměnu. Každé dítě pak dostane na památku pexeso s obrázky Prahy.

Při hře se dozvíte jak to bylo s knížetem Krokem a jeho dcerami, jak se kněžna Libuše zvláštně seznámila se svým manželem Přemyslem, proč „hanba mužům, kterým žena vládne“ či odkud skočil Horymír se svým věrným běloušem Šemíkem nebo jak to bylo s pověstmi o čertově sloupu nebo o vyšehradských pokladech a mnohé další.

Celá prohlídka trvá cca 2 hodiny.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 11. 5. 2012 12:17

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek