Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Dětské centrum Lefík

Dětské centrum Lefík

Dětské centrum Lefík

Hledáte oázu klidu pro vás i vaše děti? Rádi byste na chvíli vypnuli a nechali si vaše nezbedné ratolesti hrát v chráněném uzavřeném prostředí bez obav o jejich bezpečnost? Nebo jen potřebujete něco vyřídit v centru Prahy a zrovna nemáte kam odložit své dítko? Pak je tu pro vás dětské centrum Lefík.
V nenápadné uličce přímo naproti hlavnímu vstupu do areálu Výstaviště, v těsném sousedství haly s umělou lezeckou stěnou Mammut, se nachází jedinečné centrum pro děti. Samozřejmě nejen pro ně, ale také pro jejich rodiče a prarodiče. Lefík má pro všechny návštěvníky připraveny nejen „pevné“ atrakce a tematicky vyhrazené prostory, ale také individuální tvůrčí činnosti, jako například malování na obličej, pletení košíků apod.
Hlavní prostory tvoří dvě velké místnosti, možná můžeme rovnou říci haly, a několik „přidružených“ místností. Jedna čistě hrací, s velkými stoly, kde si děti mohou malovat a tvořit, s opravdu velkým pískovištěm s dostatečným množstvím hraček pro všechny, dále také například tunelem, trampolínou, houpačkami, prolézadly a dalšími atrakcemi pro děti. Druhá hala je „jezdící“, tady se děti mohou dosyta vyřádit na šlapadlech, koloběžkách, tříkolkách nebo malých kolech. Další místnosti – „herničky“ – jsou pak vybaveny různými hračkami a stavebnicemi, ovšem asi největší úspěch sklidí obrovský koberec se vzorem dopravní infrastruktury, kde nechybí ulice, domečky, auta, vlakové přejezdy aj.

Co nabízí Lefík dospělákům

O děti je postaráno, ale co dospěláci? Pro ně je připravena útulná kavárna, kde si mohou dát espresso, čaj, limonádu, dortík nebo třeba koktejl. Ve vybavení Lefíka samozřejmě nechybí sociální zařízení pro malé i velké, a pro úplně nejmenší je tu přebalovací pult.
Lefík má otevřeno denně od 10 do 19 hodin. Denní vstupné pro celou rodinu je nyní 89Kč a za rodinu jsou považování rodiče, jejich děti a popř. prarodiče. Jako další službu nabízí také hlídání dětí, a to od 3 let za cenu 100 Kč za hodinu nebo 500 Kč za celý den. Mimo to má pro maminky připraveno čtvrteční cvičení s dětmi a na rok 2012 je v plánu také kurz angličtiny pro děti.
Při návštěvě ale počítejte s tím, že od prosince 2011 je při příchodu požadováno složení vratné zálohy za konzumační kartičku ve výši 300 Kč, a proto je dobré mít tuto částku připravenou v hotovosti. Také pokud pojedete autem, je dobré si předem zjistit možnosti parkování, protože blízké okolí Lefíka patří do modré (zelené) zóny, a tak je třeba se na to připravit, aby váš výlet za dobrodružstvím neskončil botičkou na autě.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 1. 1. 2012 3:42

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek