Výlety s dětmiKrajPraha a okolí → Čarodějnice na Bobové dráze – tradiční oslava na netradičním místě

Čarodějnice na Bobové dráze – tradiční oslava na netradičním místě

Čarodějnice na Bobové dráze

Tradiční pálení čarodějnic můžete oslavit v pondělí 30. 4. 2012 i na Bobové dráze Prosek. Od 15 hodin bude pro děti i jejich rodiče připraven program. Otevřena bude restaurace, bobová dráha i lanový park. Pro malé návštěvníky si dětští animátoři připravili speciální hry a soutěže. Za splněné čarodějnické úkoly čeká na každého odměna, která určitě zasytí. Večer pak vyvrcholí zapálením slavnostní hranice s čarodějnicí. Připomeňte si i vy tento starý lidový zvyk a společně u hořícího ohně oslavte příchod jara.

Kromě jízdy na bobové dráze a návštěvy lanového centra si děti mohou během odpoledne vyzkoušet řadu her. Budou si moci vyrobit vlastní čarodějnické kostýmy, škrabošky, pláště, klobouky a společně vytvoří rej čarodějů a čarodějnic, jaký bobová dráha ještě nezažila. Děti předškolního i školního věku budou plnit čarodějnické úkoly, za které získají návod na výrobu čarodějnického vybavení. Všechny hry jsou zaměřené na kreativitu, pohybovou zdatnost a u těch nejmenších budou zapojeni rodiče nebo babičky a dědečkové.

A jak to proběhlo?

Bylo krásné počasí a akce se myslím povedla na jedničku. Přišlo hodně lidí. Pro děti zde bylo připraveno vše slibované, soutěžilo se, jezdilo se, opékali se špekáčky a slavil se příchod jara. Jediné co jsem neviděl v provozu bylo nové lanové centrum umístěné pod bobovou dráhou. Nikoho jsem tam neviděl, tak jsem tam ani nešel, ale je možné, že bylo otevřené. Od mé minulé návštěvy Bobové dráhy zde přibylo nové dětské hřiště s prolézačkou a lezeckou stěnou což jistě ocení zejména ti nejmenší.

Chvíli jsem pozoroval jak někteří jezdí na bobech a můžu říct, že většina lidí jezdí s velikým respektem a zbytečně moc brzdí. Docházelo pak k tomu, že moji kluci a jiní další dojížděli pomalé jezdce a zbytečně museli zpomalovat. Já osobně brzdím až dole. :-)


Robot

Autor článku (5 příspěvků) — zveřejňuje komerční příspěvky.
Publikováno 27. 4. 2012 13:04

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek