Výlety s dětmiKrajPardubický kraj → Přípravy programu 24. Aviatické pouti v plném proudu

Přípravy programu 24. Aviatické pouti v plném proudu

Aviatická pouť

Již po čtyřiadvacáté přivítá pardubické letiště tradiční Aviatickou pouť. Letos se akce uskuteční ve dnech 31. května a 1. června, a tak jako se již stalo tradicí, přinese návštěvníkům ucelený program složený jak z letových ukázek, tak komponovaného pozemního programu.
Program velké letecké podívané, jakou pardubická Aviatická pouť již tradičně je, se začíná připravovat vždy již s příchodem podzimu. Proto má hlavní organizační štáb v současné době již hlavní směry programu „nalajnovány“ a je tedy možné poodhalit, co je pro návštěvníky připraveno. Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok. Velká válka se stala také prvním konfliktem, kde bylo ve větší míře využito letectvo. Bohužel, přesných létajících replik z tohoto období je ve světě jako šafránu a v letošním roce stého výročí od vypuknutí války je o ně mezi organizátory evropských leteckých akcí velký zájem. Přesto se v první komponované scéně ze západní fronty divákům představí, vedle českých UL replik, i plnohodnotný trojplošník Fokker Dr.I z Německa. „V jednání je také Fokker D.VII Mikaela Carlssona ze Švédska, který se na Aviatické pouti již několikrát představil se svým originálním Blériotem a Fokkerem Dr.I. Organizátoři jsou také v jednání s italským stavitelem repliky třímotorového dvouplošníku Caproni Ca.3, který by do Pardubic rád přilétl a předvedl našim divákům typ, který se, sice neslavně, zapsal do historie související se vznikem Československa. S verzí Caproni Ca.33 havaroval před 95 léty, 4. května 1919, při svém návratu do vlasti generál M. R. Štefánik. Účast tohoto skvostu však bude záležet především na tom, zda se podaří včas dokončit letové zkoušky a získat potřebné osvědčení,“ říká k připravovanému programu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 31. 1. 2014 17:03

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2022 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek