Výlety s dětmiKrajPardubický kraj → Martin Sodomka – Jak si postavit knihu / Ilustrace k technickým pohádkám

Martin Sodomka – Jak si postavit knihu / Ilustrace k technickým pohádkám

Jak si postavit knihu / Ilustrace k technickým pohádkám

Díky příběhům s názornými ilustracemi se na výstavě čtenáři zábavnou formou dozvědí, jak jsou auto, letadlo a motorka sestrojeny a jak fungují. Hlavními hrdiny všech knih jsou dva kamarádi, krysák Arny a vrabčák Zíla.

Spisovatel, ilustrátor a grafik Martin Sodomka se narodil a žije se svou rodinou ve Svitavách. V roce 1993 založil vlastní grafické studio a po roce zahajuje spolupráci se začínajícím vydavatelstvím Computer Press, pro které vytvořil více než dva tisíce knižních obálek. Vydal vlastním nákladem první knihu Edice technických pohádek: Jak si postavit auto (2012) a o rok později Jak si postavit letadlo, Jak si postavit motorku (2014), Jak si postavit dum (2015) a Jak si postavit železnici (2017). Krátce po vydání se staly bestsellery, byly přeloženy do dalších jazyku a vydávají se již v 11 zemích světa např. v USA, Číně a Rusku.

Výstava detailně seznámí s tím, jak taková technická kniha pro dětského čtenáře vzniká. Součástí budou některé reálné předlohy většiny knih – model dvojplošníku, motocykl Jawa 250 Sport z roku 1965 a také nářadí potřebné ke stavbě opravdového domu.

V průběhu výstavy bude v muzeu v prodeji všech pět knih, pro školní skupiny budou připraveny doprovodné programy.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 30. 4. 2019 15:49

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2022 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek