Výlety s dětmiKrajPardubický kraj → Kočičí hrádek

Kočičí hrádek

Kočičí hrádek

Kočičí hrádek u Slatiňan je romantická miniatura hradu. Je součástí areálu slatiňanského zámku a pro své děti ji nechala v letech 1898–1901 vybudovat hraběnka Vilemína Auerspergová. Hrádek je postaven na skalce z křemence. Na začátku jara roku 2012 zaútočili na hrad vandalové, kteří jej házením kamení poškodili tak, že na zdech stavby vznikly hluboké praskliny a hrozí opadávání jejích částí.

Výlet na kočičí hrádek můžete začít buď na slatiňanském vlakovém nádraží popř. pokud pojedete autem, tak je možné zaparkovat u zámku. Od nádraží vás k zámku dovede žlutá turistická značka. V zámku se nachází muzeum věnované zdejšímu slavnému chovu koní. Od zámku se můžete vydat na procházku přes zámecký park, v němž kromě sochy koně spatříte i ohradu s koňmi Převalského. Projdete tedy celým parkem a vyjdete na silnici. Již po několika desítkách metrů před sebou spatříte první informační ceduli naučné stezky vedoucí ke Kočičímu hrádku. Můžete se vydat třeba ze strany vedoucí po slepé silnici nahoru, která se stačí doleva, ale vy jdete rovně dále po turistické značce. Ta později přejde na lesní cestu stáčející se naopak vpravo, minete Švýcárnu a mezi stromy dojdete přímo ke hrádku.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 7. 1. 2020 21:09

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek