Výlety s dětmiKrajPardubický kraj → Hvězdárna barona Artura Krause

Hvězdárna barona Artura Krause

Hvězdárna barona Artura Krause

Hvězdárna barona Artura Krause je jedinou lidovou hvězdárnou na území Pardubického kraje. Leží v ulici Gorkého čp. 2658 v Pardubicích v nejvyšších patrech DDM ALFA Pardubice. Její hlavní náplní je popularizace astronomie pro širokou veřejnost, kterou utváří astronomické kroužky pro děti a studenty, pravidelná večerní pozorování oblohy a pořádání přednášek pro širokou veřejnost na zajímavá témata z oblastí vědy a techniky. Hvězdárna disponuje několika přístroji, z nich největší je dalekohled typu Cassegrain se zrcadlem o průměru 45 cm.

Jedná se tak o jeden z největších dalekohledů v České republice určených k veřejnému pozorování a popularizaci astronomie. Za druhým největším dalekohledem v ČR se můžete vydat každou středu, čtvrtek a pátek podívat na zajímavá místa blízkého, ale i velmi vzdáleného vesmíru. Po celý rok nabízí hvězdárna pravidelná večerní pozorování objektů noční oblohy. V případě nepříznivého počasí vám nabídneme množství pořadů pro velké i malé návštěvníky. V období letních prázdnin, pak nabízíme pozorovací akce na telefonickou objednávku.

Mapa


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 11. 9. 2019 15:16

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2019 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek