Výlety s dětmiKrajOlomoucký kraj → Hrad Šternberk

Hrad Šternberk

Hrad Štenberk

Nádherný a mohutný hrad obklopený lesoparkem na rozhraní Hané a výběžku Nízkého Jeseníku je atraktivním turistickým cílem, který vedle tradičních prohlídek nabízí i spoustu speciálních programů především pro děti. Historie hradu sahá až někam do poloviny 13. století. Původně obranné sídlo založil příslušník starého šlechtického rodu Zdeslav z Chlumce a ze Šternberka. Nejstarší raně gotické období připomínají zbytky opevnění, zdi hlavního paláce a mohutná okrouhlá věž z lomového zdiva, spojená s palácem úzkou visutou chodbou.

Hrad nabízí návštěvníkům ke zhlédnutí unikátní soubor italské a severské raně renesanční malby i ukázky holandského a vlámského barokního malířství. Originály některých vystavených děl jsou obdivovány i ve světových galeriích – petrohradské Ermitáži nebo pařížském Louvru.

Děti jsou na hradě Šternberk vítány. V průběhu roku připravujeme množství akcí zaměřených na nejmladší návštěvníky. Nechybí divadelní představení, filmové projekce, tvořivé dílničky, speciální programy pro školní výlety, dětský den a mnoho dalších. Každou druhou neděli v měsíci připravujeme pro děti speciální prohlídky.

Bezbariérový přístup na Základní okruh – Liechtensteinské sbírky. Pro vozíčkáře možnost parkování v prostorách hradního parku. Nástup na prohlídku z prostoru pod věží. Doprovod se při nákupu vstupenek dohodne s pokladní na zpřístupnění vstupu pro vozíčkáře. Bezbariérový vstup není určen pro kočárky s dětmi.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 27. 4. 2019 13:00

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek