Výlety s dětmiKrajLiberec kraj → Mistrovství republiky v závodech psích spřežení 2019 v Zásadě

Mistrovství republiky v závodech psích spřežení 2019 v Zásadě

Závody psích spřežení

O víkendu 16.- 17. února 2019 se v městě Zásada na úpatí Jizerských hor bude konat závod psích spřežení. Očekáváme přes 100 závodníků a cca 350 psů. Závodníci budou soutěžit ve dvou hlavních disciplínách a to ve Sprintu a v MIDu. Tento ročník bude velmi dobře obsazen. Přijedou ti nejlepší závodníci z celé ČR. K vidění budou závodníci jak s jedním psem na běžkách, tak také 12-ti spřeží se speciálně šlechtěnými psy pro tento výjimečný sport. Závodu se většinou účastní všechna psí plemena od sibiřských husky, samojedů, českých horských psů přes a evropské husky, aljašské husky, grónské psy až po evropské saňové psy, kteří jsou špičkou ve sprintové disciplíně.

Trať je ideálně postavena pro diváky, kteří mohou sledovat závodníky nejen na startu a v cíli, ale i průběžně na trati, která je z velké části viditelná ze startu. Pořadateli závodu jsou domácí SK Zásada z.s. a Sportovní klub Krakonoš z.s. jako zástupce klubu psích spřežení organizovaný pod Českou asociací sleddog sportů z.s.

Nenechte si ujít tento neopakovatelný zážitek a přijďte podpořit závodníky a jejich psí týmy.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 11. 2. 2019 16:17

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek