Výlety s dětmiKrajLiberec kraj → Liberecká zoo zve k návštěvě

Liberecká zoo zve k návštěvě

Liberecká ZOO - bílý tygr

Jaro pomalu klepe na dveře a jak se příroda probouzí, můžeme vidět (a slyšet) každý den víc a víc zvířat. Také se začínají otvírat brány a výběhy velkých zoologických zahrad u nás. Jednou z takových „probouzejících“ se zoo je ta v Liberci.
Liberecká zoo je vůbec nejstarší u nás – první základy (ptačí koutek Ornitologického spolku) vznikly již v roce 1895 – tehdy šlo ale jen o několik voliér. Postupem let se výběhy a expozice pomalu rozrůstaly, ale obě světové války růst velmi brzdily a tak se do širšího povědomí dostala až v polovině minulého století. Důvodem anonymity této zoo byl také vznik jedné daleko věhlasnější – pražské.
Dnes se může pyšnit velkými výběhy a moderními pavilony s více než patnácti stovkami zvířat z téměř dvou set druhů z celého světa. V celoročním provozu nabízí svým návštěvníkům kryté i otevřené pavilony s prohlídkovou trasou o celkové délce 2 km, na ploše 13 hektarů.

Co liberecká zoo nabízí

Kromě několika vzácných ohrožených druhů především osvědčenou klasiku. Tygry, lvy, opice, dravé ptáky, tučňáky, ale také například levharty, nosorožce a žirafy. Nechybí ani sloni, velbloudi a lachtani. Každé dítě si přijde na své a koneckonců i dospělí se určitě rádi podívají – přeci jen taková zvířátka nevidíme na ulici každý den. Samozřejmostí je občerstvení a dětský koutek.
Na prostory zoo dále navazuje ekologické centrum Divizna, které může pomoci osvětlit a vštípit zásady správných životních zásad šetrných k naší matičce zemi a nesmíme zapomenout na dalšího „partnera“ zoo – centrum pro opuštěná zvířata Archa. Tady můžete vy i vaše děti jako dobrovolníci pomoci s péčí o osamělá a zatoulaná zvířata, případně si nějakého tuláka odnést a vytvořit mu nový domov.


Muzzy

Autor článku — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 20. 3. 2012 13:53

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek