Výlety s dětmiKrajKarlovarský kraj → Oheb

Oheb

Oheb

Oheb stojí na vysoké strmé skále téměř 80 metrů nad hladinou Sečské přehrady. V dějinách žádnou významnou roli nehrál, vždyť také existoval jen necelých sto let. Vznikl patrně na ochranu území vilémovského kláštera, poprvé se připomíná až v roce 1405. Za husitských válek hrad vlastnili husitští hejtmani. Ještě po roce 1469 jej Trčkové z Lípy pozdně goticky postavili a nově opevnili, takže umožňoval účinnou aktivní obranu. Krátce nato však z neznámých důvodů ztratili o Oheb zájem a roku 1499 jej opustili. Od těch dob zůstal prázdný a rychle se měnil na zříceninu. Dochovalo se torzo věžovité brány, dělových bašt, věže na skále, sklepy aj. Z okraje hradní skály je krásný výhled na přehradní jezero.

Svahy okolo zříceniny hradu Oheb patří do stejnojmenné přírodní rezervace. Najdete zde suťový les patřící k jilmovým bučinám s pestrým bylinným podrostem a bohatým výskytem měkkýšů.
Zrícenina je přístupná pěšky po zelené značce (odbočka k hradu) ze silnice č. 343 ze Seče okolo Sečské přehrady směr Trhová Kamenice.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 9. 6. 2019 16:45

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek