Výlety s dětmiKrajJihomoravský kraj → Zimní bitva Markland ve Skalici nad Svitavou

Zimní bitva Markland ve Skalici nad Svitavou

Zimní bitva Markland ve Skalici nad Svitavou

Klub vojenské historie Markland zve na rekonstrukci bitvy z druhé světové války. Bude se jednat o klíčovou operaci rudé armády na odlehčení situace v Ardenách. Bojová ukázka ponese název „Zima 1945: ofenziva na Visle“.

V sobotu 25. ledna 2020 jsou do Skalice nad Svitavou zváni příznivci vojenské historie na bojovou ukázku za použití lehké i těžké techniky a mnoha druhů historických originálních zbraní. Uvidíte historickou vojenskou techniku v akci, vojenské jednotky v dobových uniformách, množství pyrotechniky a scénář, který vás vtáhne přímo do děje událostí v roce 1945. Můžete se těšit na rekonstrukci bojů druhé světové války, představující klíčovou operaci Rudé armády na odlehčení situace v Ardenách.

Uvidíte bitvu plnou zvratů a manévrů, množství pyrotechnických efektů, originální bojovou techniku i zbraně přímo v akci a více než stovku účinkujících v dobových uniformách. Celou bitvu provází odborný výklad konferenciéra. Před i po bitvě bude možnost navštívit dobové vojenské ležení. Zároveň se bude konat také Military burza. Nebude chybět ani ochutnávka dobové vojenské kuchyně.

Program dne

Na co se letos můžete těšit

Markland se nachází v lokalitě obce Skalice nad Svitavou což je asi v polovině cesty Brno – Svitavy, asi 4 km, od obce Boskovice. Parkování bude zdarma, občerstvení zajištěno.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 19. 1. 2020 13:56

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2023 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek