Výlety s dětmiKrajJihomoravský kraj → Rozhledna Malý Chlum

Rozhledna Malý Chlum

Rozhledna Malý Chlum

Máte rádi rozhledny a pohled do širokého okolí? V Boskovické brázdě stojí rozhledna Malý Chlum a díky své jedinečné poloze se stala hojně vyhledávaným turistickým bodem i klasickou přírodní dominantou obce mikroregionu Svitavy. Na Malém Chlumu, přezdívaném též Moravský Říp, se nacházelo halštatské hradiště. Dříve se nazýval Holý vrch. Za první republiky zde stávala vojenská pozorovatelna. Iniciátorem stavby rozhledny byl svazek obcí Svitava a Jihomoravský kraj.

Má dvě vyhlídkové plošiny (vyšší v 7 metrech). Výstup je po žebřících. Výchozím místem, odkud se dá asi za dvacet minut rychlejší chůze dojít na vrchol kopce, je osada Huť svaté Antonie, která je součástí obce Obora. Na zábradlí horního ochozu rozhledny jsou umístěny panoramatické fotografie s popisy důležitých vrcholů a bodů, které turista z rozhledny vidí pouhým okem. Za dobré viditelnosti je možné spatřit Praděd v Jeseníkách, Králický Sněžník nebo Orlické Hory.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 2. 9. 2019 10:48

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Komentáře

  1. Kačka 2. 9. 2019 12:16

    Moc pěkná rozhledna! Pokud máte cestu kolem nebo jste poblíž, tak se určitě zastavte podívat. Je tu krásný výhled do kraje a překrásná příroda. Návštěva rozhledny se dá spojit s pěknou procházkou po okolí.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek