Výlety s dětmiKrajJihomoravský kraj → Hradní radovánky na hradě a zámku Dolní Kounice

Hradní radovánky na hradě a zámku Dolní Kounice

Hradní radovánky na hradě a zámku Dolní Kounice

V sobotu 19. 5. 2012 bude připraven zábavný program pro rodiny s dětmi na hradě a zámku v Dolních Kounicích. Od 11 – 18 hodin si budou moct děti rozvíjet svojí kreativitu v dětských dílničkách, mohou si nechat namalovat na obličej různé motivy a obrázky, shlédnout divadelní představení, ukázky kovářského řemesla nebo dětský karneval. Letos poprvé také bude k vidění krásný hradní medvěd. Na louce s ovečkami bude pro zájemce možnost odpočinku a pikniku s krásným výhledem na Pálavu. K vidění bude také výstava obrazů a fotografií.

Hrad a zámek Dolní Kounice

Ve 20. letech 14. století nechal premonstrátský klášter postavit na svou obranu gotický hrad. Po zrušení kláštera připadl zámek markraběti Ferdinandu I., který jej roku 1537 prodal místokancléři Českého království Jiřímu Žabkovi z Limberka, který potřeboval reprezentativní sídlo, a nechal proto hrad přestavět v renesančním slohu. V 16. a 17. století, kdy zámek vlastnili Drnovští z Drnovic proběhla další renesanční přestavba. Zámek byl Drnovským po porážce stavovského povstání zabaven. Roku 1622 zámek koupili Dietrichštejnové a zámek majitele střídal dál, byli jimi Emil Tomec, Karel Rubeš a Václav Edel. V roce 1974 byl zámek zestátněn až do roku 1992, pak byl v restituci vrácen rodině Edlů, která jej okamžitě prodala soukromé firmě. Od roku 2006 probíhají rekonstrukce a hrad je využívat pro veřejnost.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 13. 5. 2012 12:13

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

Komentáře

  1. Valašský Šenk 28. 6. 2013 14:43

    Kdybyste hledali ubytování nebo pohostinství na Valašsku, pak tady je i s valašskou kuchyní: Valašský šenk Vizovice.

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2020 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek