Výlety s dětmiKrajJihočeský kraj → Muzeum fotografie a moderních obrazových médií

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií

Muzeum fotografií a moderních obrazových médií

Muzeum sídlí v historickém centru města v bezprostřední blízkosti 15. poledníku, v kompletně zrenovované renesanční jezuitské koleji z konce 16. století. K pozoruhodnostem této kulturní památky se řadí vzácné nástropní a nástěnné malby mimořádné umělecké kvality.

Muzeum návštěvníkům nabízí rozmanitou ukázku prací jednotlivých osobností a to zejména české fotografie od současných známých fotografů. Zároveň v muzeu vznikají sbírky historické a současné fotografie a fotografické techniky. Pro děti i dospělé jsou pořádány vzdělávací fotografické kurzy, workshopy, přednášky, besedy, komentované prohlídky, fotografické akce i hudební vystoupení.

V třídách jezuitského gymnázia studoval například budoucí básník a hudební skladatel Adam Václav Michna z Otradovic a na převýchovu sem byl na konci 17. století poslán František II. Rákóczi, syn vůdce odbojné uherské šlechty.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 27. 5. 2019 17:25

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2022 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek