Výlety s dětmiKrajJihočeský kraj → Lanový park – Slověnický mlýn

Lanový park – Slověnický mlýn

Lanový park

V posledních letech se s lanovými parky doslova roztrhl pytel. Není větší rekreační oblast, která by alespoň jedním nedisponovala. Pro dospělé dobrá zpráva, ale co děti? Ty totiž většinou narazí na minimální povolenou výšku kolem 150 centimetrů… Našli jsme jeden z mála lanových parků, který se specializují i na malé caparty, už v předškolním věku. Takovým místem je COP (Centrum Outdoorových Programů) Slověnický mlýn.

Slověnický mlýn (pozor – na mapách jich najdete několik) se nachází v blízkosti velkých třeboňských rybníků (Dvořiště, Rožmberk), zhruba 10 kilometrů od malebného jihočeského města Třeboně. COP se zaměřuje na široké spektrum outdoorových aktivit jak pro veřejnost – rodiny s dětmi, kamarádi, zájmové skupiny, tak pro uzavřené skupiny – od mateřských škol až po firemní akce.

V jejich pestré nabídce najdete na několika trasách v různých stupních náročnosti dohromady přes 40 překážek a 15 lanovek, na kterých můžou děti viset tak dlouho, dokud nebudou mít ruce doslova až na zem. Vše je samozřejmě zajištěna bezpečnost jako na klasické lanové atrakci pro dospělé. Jediné, co musí vaší malí tarzánci splňovat, je minimálně metr výšky a pevná obuv na nožičkách. Ostatní vybavení je k zapůjčení na místě.

Lanový park nemusí být jen o lezení

Kromě lezeckého dovádění na stromech se tu děti (i rodiče) můžou dosyta vyřádit na dalších atrakcích, jako je aquazorbing (nechte se nacpat do průhledné plastové koule a vydejte se na vodní hladinu), lukostřelba (pod vedením zkušených instruktorů zkuste trefit terč přímo do černého – pro necvičenou ruku žádná legrace), paintball (Myslíte si, že moc nebolí zásah sotva dvoucentimetrovou kuličkou ze želatiny? A co když letí rychlostí přes 300 km/h ?!).

Novinkou na odreagování je i takzvaný „bumperball“- vypadá v podstatě jako koule na zorb, ale z téhle vám trčí nohy. Můžete tak kontrolovat svůj pohyb po zemi a vaším jediným úkolem je stejně vybaveného protihráče / spoluhráče zbavit rovnováhy.

Nádherné místo, obklopené velkými rybníky, nabízí spoustu příležitostí k vyžití. Určitě se tu nudit nebudete.


Muzzy

Autor článku (49 příspěvků) — otec od rodiny milující turistiku a přírodu. Rád jezdí na výlety ve středočeském kraji, kde zejména přes léto využívá ubytování pro rodiny s dětmi.
Publikováno 30. 9. 2011 18:41

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2019 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek