Výlety s dětmiKrajJihočeský kraj → Langova rozhledna

Langova rozhledna

Langova rozhledna

Přijďte se pokochat překrásným výhledem do okolí v oblasti Středního povltaví z celodřevěné patnáctimetrové Langovi rozhledny, která se nachází v nadmořské výšce 620 metrů na bočním vrcholu kopce Hrby na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Na jaře 2006 byla rozhledna opravena, nově natřena a přibyla v jejích útrobách výstavní místnost. Běžně lze dohlédnout na Šumavu, při velmi dobré viditelnosti až na Alpy. Z rozhledny budete mít výhled na Orlickou přehradu a zámek Orlík, Kovářovsko, Krásnohorsko, panorama Šumavy a Novohradských hor, Střední povltaví, JE Temelín i Středočeskou pahorkatinu.

K tomu všemu můžete ještě ochutnat kvasnicové pivo v místní restauraci a dát si dobrý oběd nebo i romantickou večeři při svíčkách přímo v jejím nejvyšším patře. Takové tu jsou možnosti.

Osada Onen Svět se nachází severně od Lašovic (500 m přímo, 2 km po silnici) a asi 6,5 km od Kovářova. V roce 2011 zde trvale žilo devět obyvatel.

Mapa


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 19. 5. 2019 14:08

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek