Výlety s dětmiKrajKrálovéhradecký kraj → Obří akvárium v Hradci Králové

Obří akvárium v Hradci Králové

Obří akvárium v Hradci Králové

Překrásné obří sladkovodní akvárium s tropickou přírodou a květinami Střední a Jižní Ameriky, v němž žije přes 40 druhů ryb s podvodním tunelem umožňující pohled ze dna tůně k hladině můžete s dětmi navštívit v centru Hradce Králové.

Obří akvárium kromě ryb, které možná znáte ze svých akvárií, nabízí také opravdové rybí a rostlinné rarity. Každý čtvrtek v době od 13:30 do 14:30 hodin prohlídky zpestřuje potápěč, který krmí ryby z ruky. Kromě toho můžete navštívit prodejnu suvenýrů a akvaristických potřeb, cukrárnu a kavárnu Café Piraňa nebo rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou. Součástí prohlídky je pak i projekce „U rejnoka“, kde jsou na velkoplošné obrazovce promítány filmy o přírodních krásách z celého světa.

Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 litrů vody, což znamená hmotnost 130 tun a pro vaši představu se jedná o váhu asi 40 sloních samic. Akvárium je 5 metrů dlouhé, a 8 metrů široké. Výška hladiny ode dna je 4,8 metrů. Pohled ze dna tůně umožňuje tunel z akrylátového skla o tloušťce 6,5 cm speciálně dovezený až z dalekého Japonska.

Mapa


Mona

Autor článku — maminka, která miluje přírodu, cestování a turistiku. Cestuje s dětmi po celé naší krásné vlasti, ale také ráda jezdí na dovolenou do zahraničí.
Publikováno 2. 3. 2020 11:35

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek