Výlety s dětmiKrajKrálovéhradecký kraj → Dělostřelecká tvrz Dobrošov

Dělostřelecká tvrz Dobrošov

Dělostřelecká tvrz Dobrošov

Nejznámější tvrz soustavy československého pohraničního opevnění Dobrošov, která byla budována v důsledku zvolení Adolfa Hitlera kancléřem v Německu, můžete nalézt nedaleko vesničky Dobrošov východně od Náchoda. Spolu s tvrzí Hanička byly toto první dva pevnostní komplexy, které byly přístupné pro veřejnost. Dobrošov je tak od roku 1968 jednou z expozicí náchodského muzea. Začátek prohlídkové trasy je z dělostřeleckého srubu Zelený a vede přes muniční sklad na křižovatku s chodbou hlavní galerie, kasárenskými sály, ošetřovnu a končí na srubu Můstek. Pro veřejnost je zpřístupněno přibližně 400 metrů podzemních chodem a místností. Při zvláštních příležitostech a státních svátcích je také otevřen i pěchotní srub Jeřáb. K dispozici pro návštěvníky je stálá expozice věnovaná československé armádě první republiky.

Dělostřelecká tvrz Dobrošov se měla původně skládat ze dvou pěchotních srubů, dvou dělostřeleckých srubů a dvou otočných věží (dělostřelecké a minometné). Stavba ovšem nebyla nikdy dokončena.


Andy

Autor článku — cestovatelka a milovnice přírody pracující s dětmi. Ráda sportuje, chodí plavat a často tak vyhledává koupání vhodné pro děti nebo sportovní aktivity pro děti. Také ráda píše tipy kam na výlet tento víkend, aby inspirovala ostatní.
Publikováno 21. 3. 2015 22:32

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

Zapojte se do diskuze

Přidejte váš komentář


Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2020 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek