Výlety s dětmi → Kraj

Výlety dle krajů

Plánujete výlet s dětmi? Inspirujte se kam vyrazit na výlet nebo dovolenou. Naleznete zde mnoho tipů na výlet kam je možné vyrazit včetně informací, zkušeností a fotek. Přehled výletů je rozdělen dle jednotlivých krajů. Stejně tak můžete výlety filtrovat dle typu výletu nebo autorů.

Výlety v Praze a okolí

Praha a okolí

Hlavní město Praha je velice oblíbeným cílem mnoha turistů a nabízí svým návštěvníkům mnoho k vidění. Praha je významným politickým, ekonomickým, kulturním centrem celostátního i mezinárodního významu.

Výlety ve Sředočeském kraji

Středočeský kraj

Středočeský kraj patří mezi oblíbené turistické oblasti a svým návštěvníkům nabízí spousty památek, hradů a zámků, kulturních událostí i sportovního vyžití.

Výlety v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj

Plzeň je čtvrté největší město České republiky a leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka.

Výlety Karlovarském kraji

Karlovarský kraj

Lázeňské město Karlovy Vary, známé pro své blahodárné účinky zdejších termálních i minerálních pramenů, leží na soutoku řek Ohře a Teplé.

Výlety Královéhradském kraji

Královéhradecký kraj

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe s Orlicí v jihozápadní části Královéhradeckého kraje východních Čech sto kilometrů od Prahy.

Výlety Libereckém kraji

Liberecký kraj

Město Liberec se nachází zhruba 91 km severo-severovýchodně od Prahy. Hlavním symbolem Liberce i celého Libereckého kraje je zdálky viditelný Ještěd.

Výlety Olomouckém kraji

Olomoucký kraj

Olomouc je statutární a univerzitní město rozkládající se v Hornomoravském úvalu v nivě této řeky při soutoku s Bystřicí zleva ve východní části města a s Mlýnským potokem zprava v jižní části města.

Výlety v Pardubickém kraji

Pardubický kraj

Pardubice známé slavnými dostihy a perníkem leží na soutoku řek Labe a Chrudimky v Polabské nížině, mají překrásné historické centrum, střežené Zelenou bránou s překrásným okolím s loukami, listnatými lesy a historickými vodními kanály.

Výlety v Kraji Vysočina

Kraj Vysočina

Překrásnou krajinu s mnoha lesy, rybníky a kopci naleznete na území Kraje Vysočina v oblasti Českomoravské vrchoviny. Mezi jeho největší města patří Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Velké Meziřící, Humpolec a Nové Město na Moravě.

Výlety v Jihomoravském kraji

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem. Téměř celý kraj leží na historickém území Moravy.

Výlety v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj

Turisticky velice oblíbené Jižní Čechy s překrásnou přírodou, hustými lesy, kopci, mnoha rybníky se nacházejí v jižní části republiky při hranicích s Rakouskem a Spolkovou republikou Německo.

Výlety ve Zlínském kraji

Zlínský kraj

Zlínský kraj je bohatý na tradiční a současnou místní kulturu zaměřenou na folklor, dechové hudby či lidová řemesla.

Výlety v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj s překrásnou přírodou, hustými lesy, kopci a pohořími se nachází na severovýchodě České republiky. Z větší části leží v Českém Slezsku, zbývající část zabírá sever Moravy.

Výlety v Ústeckém kraji

Ústecký kraj

Ústecký kraj je spojován především s množstvím dochované venkovské zástavby a objektů souvisejících s rozvojem průmyslu.

Výlety do zahraničí

Zahraničí

Plánujete dovolenou nebo výlet s dětmi do zahraničí? Inspirujte se kam s dětmi vyrazit. Mezi oblíbené země pro rodinnou dovolenou zcela jistě patří Chorvatsko, Itálie, Bulharsko nebo Egypt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2024 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek