Výlety s dětmi → Kraj

Výlety dle krajů

Plánujete výlet s dětmi? Inspirujte se kam vyrazit na výlet nebo dovolenou. Naleznete zde mnoho tipů na výlet kam je možné vyrazit včetně informací, zkušeností a fotek. Přehled výletů je rozdělen dle jednotlivých krajů. Stejně tak můžete výlety filtrovat dle typu výletu nebo autorů.

Výlety v Praze a okolí

Praha a okolí

Hlavní město Praha je velice oblíbeným cílem mnoha turistů a nabízí svým návštěvníkům mnoho k vidění. Praha je významným politickým, ekonomickým, kulturním centrem celostátního i mezinárodního významu.

Výlety ve Sředočeském kraji

Středočeský kraj

Středočeský kraj patří mezi oblíbené turistické oblasti a svým návštěvníkům nabízí spousty památek, hradů a zámků, kulturních událostí i sportovního vyžití.

Výlety v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj

Plzeň je čtvrté největší město České republiky a leží na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka.

Výlety Karlovarském kraji

Karlovarský kraj

Lázeňské město Karlovy Vary, známé pro své blahodárné účinky zdejších termálních i minerálních pramenů, leží na soutoku řek Ohře a Teplé.

Výlety Královéhradském kraji

Královéhradecký kraj

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe s Orlicí v jihozápadní části Královéhradeckého kraje východních Čech sto kilometrů od Prahy.

Výlety Libereckém kraji

Liberecký kraj

Město Liberec se nachází zhruba 91 km severo-severovýchodně od Prahy. Hlavním symbolem Liberce i celého Libereckého kraje je zdálky viditelný Ještěd.

Výlety Olomouckém kraji

Olomoucký kraj

Olomouc je statutární a univerzitní město rozkládající se v Hornomoravském úvalu v nivě této řeky při soutoku s Bystřicí zleva ve východní části města a s Mlýnským potokem zprava v jižní části města.

Výlety v Pardubickém kraji

Pardubický kraj

Pardubice známé slavnými dostihy a perníkem leží na soutoku řek Labe a Chrudimky v Polabské nížině, mají překrásné historické centrum, střežené Zelenou bránou s překrásným okolím s loukami, listnatými lesy a historickými vodními kanály.

Výlety v Kraji Vysočina

Kraj Vysočina

Překrásnou krajinu s mnoha lesy, rybníky a kopci naleznete na území Kraje Vysočina v oblasti Českomoravské vrchoviny. Mezi jeho největší města patří Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Velké Meziřící, Humpolec a Nové Město na Moravě.

Výlety v Jihomoravském kraji

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem. Téměř celý kraj leží na historickém území Moravy.

Výlety v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj

Turisticky velice oblíbené Jižní Čechy s překrásnou přírodou, hustými lesy, kopci, mnoha rybníky se nacházejí v jižní části republiky při hranicích s Rakouskem a Spolkovou republikou Německo.

Výlety ve Zlínském kraji

Zlínský kraj

Zlínský kraj je bohatý na tradiční a současnou místní kulturu zaměřenou na folklor, dechové hudby či lidová řemesla.

Výlety v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj s překrásnou přírodou, hustými lesy, kopci a pohořími se nachází na severovýchodě České republiky. Z větší části leží v Českém Slezsku, zbývající část zabírá sever Moravy.

Výlety v Ústeckém kraji

Ústecký kraj

Ústecký kraj je spojován především s množstvím dochované venkovské zástavby a objektů souvisejících s rozvojem průmyslu.

Výlety do zahraničí

Zahraničí

Plánujete dovolenou nebo výlet s dětmi do zahraničí? Inspirujte se kam s dětmi vyrazit. Mezi oblíbené země pro rodinnou dovolenou zcela jistě patří Chorvatsko, Itálie, Bulharsko nebo Egypt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+

Sledujte nás Facebooku! Sledujte nás Twitteru! Sledujte nás Instagramu! Sledujte nás Youtube!

© 2008 - 2019 Výlety s dětmi — Všechna práva vyhrazena. Vložit příspěvek